uken
Home / Новини / Апостольський Нунцій: «Навчання Ангельського Доктора – це дар всій Церкві»

Апостольський Нунцій: «Навчання Ангельського Доктора – це дар всій Церкві»

Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві урочисто відзначав День свого покровителя. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний часопис CREDO.

12

Урочисту Службу Божу 31 січня очолив Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Ґалліксон. Його Високопреосвященство виголосив проповідь, у якій акцентував увагу на вченні св. Томи Аквінського, одного з найвизначніших богословів, якого дав світові Домініканський Орден.

13

«Навчання Ангельського Доктора – це дар всій Церкві. Але цей дар представляє для Ордену Проповідників щось особливе. Для домініканців Святий Тома є не просто безцінним скарбом. Він являє виклик для кожного члена ордену – неважливо, чи це теолог, філософ, інтелектуал… Домініканська родина має право гордитися Аквінатом, але слід сказати, що поширення його навчання нерозривно вплелося в харизму Ордену – слава несе із собою обов’язки… Інтелектуальна робота – це привід до гордості, але, дякуючи Божій благодаті, це участь, підтримка Божої справи, проголошення правди», – відзначив архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон у своєму слові.

«Ось чому я моливсь, і дано мені розум, візвав я, і дух мудрости зійшов на мене. Її волів я радше, ніж берла й престоли. Багатство мав я за ніщо в порівнянні з нею. А й безцінне каміння я не поставив нарівні з нею, бо все золото на світі перед нею – піску дрібка, а срібло – як болото, супроти неї» (Муд 7:7–9), – процитував слова Святого Письма Апостольський Нунцій.

20

Зауваживши, що «іноді знаходимося перед тими людьми, які є «замкнутими» на добру новину Євангелія, на правду, закорінену лише в Богові, через Бога–Христа, нашого Спасителя», архієпископ підкреслив, що «всі наші зусилля в проголошуванні християнського послання, залежать від наших талантів, від нашої старанності й від наших намагань розуміти що-небудь про Нього».

Папський нунцій нагадав, що «багато авторів, істориків впродовж останніх 700 років роздумували над значенням видіння, яке святий Тома мав під час Меси, 6 грудня 1273 року, після якого він більше не написав жодного слова аж до смерті. Йозеф Піпер (Josef Pieper – дослідник Аквінатової думки в німецькомовному просторі. – Прим. ред.) у своїй книзі коментує це так: останнім словом святого було не якесь повідомлення, а мовчання… Він мовчав не тому, що йому не було що сказати, він мовчав після того, як йому було дано поглянути на невимовну глибину тієї тайни, яку жодна людська думка чи слово не можуть осягнути».

23

Роздумуючи над читанням Євангелія від Йоана (Йн 17:11–19), що прозвучали під час Меси, Його Високопреосвященство наголосив на тому, що «Господні слова, уривок молитви Ісуса до Отця за своїх учнів, добре відображають долю, яка чекає на кожного з нас – послідовників Ісуса»: «Тепер же іду до тебе, і кажу те, у світі бувши, щоб вони радощів моїх мали у собі вщерть. Слово твоє я передав їм, тож зненавидів їх світ, – не від світу бо вони, так само, як і я не від світу» (Йн 17:13–14).

Процитував Його Високопреосвященство і наступні рядки:

«Отче Святий! Заради імени твого бережи їх, тих, що їх ти мені передав, щоб були одно, як ми!» (Йн 17:11).

«Освяти їх у твоїй істині: слово твоє – істина. Як послав єси мене у світ, так послав і я їх у світ. Віддаю себе за них у посвяту, щоб і вони були освячені в істині» (Йн 17, 17:19).

«Ми завжди маємо справу з комунікативною боротьбою, але разом з Богом у Христі маємо справу з боротьбою проти зла», – зазначив архієпископ.

24

Звертаючись до присутніх, представник Святішого Отця також зауважив: «Мовчанням на завершення свого життя св. Тома навчив нас, що Бог у Христі завжди більший і кращий від того, що можемо виразити. Не знаю, чи хтось у цій каплиці має підставу чи право, як святий Тома Аквінський, мовчати тому, що побачив Божу велич. Більш можливо, що натхнені Його прикладом та зміцнені Його заступництвом, ми повинні… проголошувати «невимовну глибину тієї тайни, яку жодна людська думка чи слово не можуть осягнути».

Текст: Лілія Харитонова

Фото: Ольга Рибачук

Більше фотографій зі Служби Божої

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.