uken
Home / Новини / Аудієнція з Папою Франциском на 60-річчя заснування руху «Comunione e Liberazione»

Аудієнція з Папою Франциском на 60-річчя заснування руху «Comunione e Liberazione»

CL

Фото з сайту: vassallomalta.wordpress.com

 

7 березня 2015 року на площі Святого Петра в Римі відбулась зустріч понтифіка з членами католицького руху «Comunione e Liberazione» (італ. «Спілкування та звільнення», CL). Відсвяткувати ювілей 60-ліття спільноти та 10-ліття зі смерті засновника CL, бр. Луїджі Джуссані, зібралися у центрі Ватикану близько 80 тисяч осіб з 47 країн світу. З 10:30 того недільного ранку вони молилися, співали і читали, готуючись до зустрічі з Папою о 12:00. Людей було стільки, що вони всі не уміститися на площі. Коли Франциск їздив крізь натовп на своєму джипі з відкритим верхом, віряни вітали його й з прилеглих вулиць.

Оскільки це є і десятою річніцею смерті засновника CL, Луїджі Джуссані, Франциск згадав «добро, яке ця людина зробила для мене» і закликав членів руху не «перетворити на камінь» їхню харизму і не впасти у спокусу егоцентричності. «Зосереджені на Христі і Євангелії, ви можете бути бронею, руками, ногами, розумом і серцем Церкви, яка йде вперед», – сказав Франциск.

У своїй вступній промові Президент спільноти «Comunione e Liberazione», Джуліан Каррон, який став наступником Джуссані, нагадав, що останній «впорснув» єдність з Намісником Петра у кров членів руху. «Ми хочемо жити більше кожного дня, оновлюючи ту першу любов, тож це може новити в нас ту відкритість серця, яку ми мали з самого початку».

Папа Франциск торкнувся деяких питань моральної теології. «“Так”, яке промовляють послідовники Христа, «не випливає з сили волі, не просто результат людського рішення». Це бере свій початок з “благодаті”, яка передує усьому іншому. Ісус Христос завжди перший, Він попереду нас завжди; коли ми приходимо, Він вже чекає на нас. І ця дивовижна рушійна сила не може бути зрозумілою. Тільки ті, хто були зворушені ніжністю милосердя, по-справжньому знають Бога. Унікальне місце зустрічі з Ісусом Христом – це ласка милосердя за мій гріх».

«Християнська мораль, – продовжував свої міркування Франциск, – це не колосальне добровільне зусилля тих, хто вирішив бути послідовним і досяг у цьому успіхів, свого роду самотний виклик світові. Ні, християнська мораль це щось зовсім інше. Це відповідь – відповідь, викликана дивовижним, непередбачуваним, навіть “несправедливим” милосердям згідно людських критеріїв. Милосердям Того, Хто знає мене, мої зради – і любить мене так само, Хто поважає мене, обіймає мене, кличе мене знову, сподівається на мене, чекає на мене».

Франциск підтвердив, що дорога Церкви – це «вилити бальзам Божого милосердя на усіх тих, хто просить цього з щирим серцем. Залишити чотири стіни позаду і йти на пошуки тих, хто далеко, тих, хто живе на “околицях” життя. Це повністю перейняти такий підхід Бога».

Папа зазначив, що через 60 років після заснування руху, «оригінальна харизма не втратила свою свіжість і життєву силу. Але памʼятайте, що ваша харизма не в центрі, центр – це Ісус Христос! Коли я покладаю мій духовний метод, духовний шлях до сповнення у центр усього, я йду хибною дорогою. Уся духовність, усі харизми в Церкві мають бути “децентралізовані”: у центрі є тільки Один – Господь Бог!

Папа закликав членів руху CL «не зберігати їхню харизму в пляшці дистильованої води! Вірність харизмі не означає «закамʼяніння» – диявол робить «закамʼянілим», не забувайте про це. Посилання на спадок, який Дон Джуссані залишив нам, не можна зводити до музею спогадів, рішень, правил поведінки. Швидше вірність традиції, але у значенні «підтримувати горіння вогню, не поклоняючись попелу». Дон Джуссані ніколи не пробачить вам, якщо ви втратите свою свободу і перетворите себе в музейних гідів або поклонників попелу. Тримайте живим полумʼя памʼяті про ту першу зустріч і будьте вільними!»

«Таким чином, зосереджені на Христі і Євангелії, ви можете бути бронею, руками, ногами, розумом і серцем Церкви, яка йде вперед. Церковний шлях – виходити у віддалені периферії, щоб служити Ісусові в кожній людині, яка є маргіналізованою, покинутою, поневіреною, розчарованою у Церкві, вʼязнем власного егоїзму. “Вийти” також означає бути здатним слухати тих, хто не схожий на нас, навчаючись від усіх з щирим смиренням. Коли ми раби свого “я”, то в кінцевому підсумку культивуємо “духовний ярлик”: “Я – CL”. Це ярлик, і ми потрапляємо в тисячі пасток, які приводять нас у самовдоволений егоцентризм, що може спотворити, дезорієнтувати і привести до поведінки як імпресаріо з НГО».

Оригінал тексту

Фільм про життя Луїджі Джуссані (з субтитрами російською, польською, італійською, іспанською, французькою мовами)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.