uken
Home / Аудіо / Андрій Баумейстер презентував результати своїх наукових досліджень філософії Аквіната

Андрій Баумейстер презентував результати своїх наукових досліджень філософії Аквіната

В Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві відбулася презентація книг філософа Андрія Баумейстера – «Тома Аквінський: вступ до мислення» (перше україномовне дослідження філософії святого), «Біля джерел мислення і буття», «Буття і Благо: монографія». Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний часопис «CREDO».

a_baumejster_krakow

Андрій Баумейстер в Кракові, Польща

Окрім автора, з читачами зустрілись отець Войчех Сурувка ОР, директор Інституту, та Катерина Рассудіна, вчений секретар Інституту.

«Тип мислення, який презентував св. Тома, живе й досі. І нові книги, що виходять, є тому свідченням, – зазначив під час презентації отець Войчех Сурувка. – Ці книги – плід нашої співпраці з видавництвом “Дух і літера”. Дві з вказаних книг ми випустили з цим видавництвом, а останню – вже окремо». Монографія «Буття і Благо» входить до серії «Наукові дослідження Інституту Св. Томи в Києві» та видана за підтримки «Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii» в Кракові.

«Думкою св. Томи я захоплююсь з 1995 року. Книга “Тома Аквінський: вступ до мислення” – це наполовину історико-філософська робота, наполовину – спроба показати питання, які підіймає святий Тома в світлі сучасних дискусій», – зауважив щодо одного з представлених видань їх автор Андрій Баумейстер. Дослідник спадщини святого додав, що «нинішній важкий час, в якому живемо, потребує не лише ідей та книг. Ми це чудово розуміємо. Втім, у нас не буде майбутнього, якщо не створюватимемо оригінальних текстів, якщо відмовимо собі у культурному майбутньому».

«Сподіваюся, що думка святого Томи стане ближчою для українського читача. Іншого мені й не треба», – зазначив автор у передмові до своєї праці про Аквіната.

«Відзначу простоту книги, – поділилась власними думками щодо монографії “Буття і Благо” Катерина Рассудіна. – Не в тому сенсі, що автор добирає простих, зрозумілих слів. А в тому, що кожен термін пояснений. Імпонує також щирість автора–томіста, що робить читання приємним, привабливим і хочеться довідатись, що ж буде на останній сторінці цього “філософського детективу”».

У своїх відгуках щодо презентованих видань, зокрема щодо праці «Тома Аквінський: вступ до мислення», науковці-рецензенти погодились, що йдеться про «презентацію» Томи Аквінського в нинішньому контексті: «автор переконливо показує, що основна проблематика томізму не перестала бути актуальною сьогодні»; можемо говорити про «акцентування актуальності Ангельського Доктора для сучасного секуляризованого світу, що втратив світоглядні орієнтири».

Андрій Баумейстер – кандидат філософських наук, викладач Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Інституту релігійних наук св. Томи в Києві, науковий редактор розділу «Онтологія» українського перекладу «Європейського словника філософії».

Анотації:

toma_akvinski_vstup_do_myslennia_book_3

«Книга Андрія Баумейстера «Тома Аквінський: вступ до мислення» (науковці уже називають її також і «прекрасним підручником, взірцевим вступом до томізму» – Прим. Ред.) – є першим україномовним дослідженням філософії Аквіната. Чому думка святого Томи зберігає свою актуальність? Чому Аквінат продовжує навчати і духовно збагачувати тих, хто звертається до нього з живою зацікавленістю? Ким був святий Тома? Теологом чи філософом, послідовним раціоналістом чи містиком, університетським професором чи зразковим ченцем–домініканцем? Автор намагається відповісти на ці запитання і ввести читача у духовний світ одного з найбільш глибоких і впливових мислителів європейської інтелектуальної традиції».

Придбати книгу

 

 

Біля джерел мислення і буття. Вибрані філософські етюди.

«Біля джерел мислення і буття. Вибрані філософські етюди»

досвід наближення до джерел мислення і буття за допомогою майстрів філософської і теологічної думки. Книга складається з кількох тематичних розділів. Перший із них присвячений дослідженню впливів християнства на формування європейської традиції. Автор намагається довести, що європейська цивілізація має шанс на продуктивний розвиток тільки усвідомлюючи християнське підґрунтя фундаментальних цінностей Європи. У зв’язку із цим особлива увага приділяється ключовій ролі християнської теології у формуванні європейської раціональності. Значну частину книги становлять студії теологічних й епістемологічних поглядів святого Томи Аквінського».

Придбати книгу

 

 

обкл. буття

«У монографії “Буття і Благо” автор, який позиціонує себе як прибічник філософії томізму, намагається поєднати питання про блага і цінності із питаннями про людське буття і про буття як таке. Дослідницький підхід, представлений у монографії, можна тлумачити як спробу застосування ідей Томи Аквінського до сучасних філософських дискусій».

Придбати книгу

 

Текст: Лілія Харитонова

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.