Home / Без категорії / Орден домініканців у Фастові

Орден домініканців у Фастові

Півтори години від Києва – і ви опиняєтесь в маленькому провінційному Фастові. Високий і жовтий костел Воздвиження Святого Хреста на площі ім.о.Зиґмунда Козара OP видно здалеку, це одна з небагатьох туристичних принад міста. Побудований в 1911 році, нещодавно храм відсвяткував свій перший столітній ювілей. Як і багато інших, за радянської влади він зазнав важких часів, його перетворили на склад, потім планували відкрити краєзнавчий музей. Але на початку 90-х рр. монахи Ордену Домініканців змогли повернути колишню власність у користування. Реставрація продовжується і зараз.16 липня католики за кармелітською традицією відзначають свято Мати Божої з гори Кармель (Бердичівської Божої Матері). До речі, кілька днів тому з Фастова до Бердичіва вирушили паломники на чолі з духовним лідером, домініканським священиком отцем Міхаїлом. В будній день послухати проповідь отця Павла прийшло небагато вірян, а ось на вихідні й великі свята в сповнений світла храм збирається близько 200 осіб.

На цвинтарі неподалік поховано кілька славетних домініканців, чиє життя було повʼязане з цим містом: о.Станіслав Шептицький та о.Зиґмунд Козар. Перший був настоятелем костелу в період його будівництва, а другий – вже століття потому, і так багато зробив для міста, що після смерті в 2003 році Міська рада надала йому титул почесного громадянина Фастова. Його ж імʼям названо площу, на якій стоїть храм. Тут християнська молодь влаштовує майстер-класи з танців та перегляди кіно простонеба.

Зовсім поруч з костелом стоїть Дім святого Мартина, де вже багато років домініканці разом з волонтерами опікуються соціальними сиротами Фастова. Для дошкільнят з проблемних сімей тут організували щось на кшталт безплатного дитячого садка.

Дякуємо отцю Іринею за екскурсію і розповідь!
Текст і фото: Ольга Рибачук

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.