Home / Видавництво / Книги / Давньогрецька мова. Підручник для філософів

Давньогрецька мова. Підручник для філософів

Автор: Звонська Л.Л.

Пропонована книга – перше видання в Україні підручника давньогрецької мови для майбутніх фахівців з філософських наук. Підручник містить розгляд літературних діалектів давньогрецької мови та хрестоматію уривків філософських творів Ксенофана, Геракліта, Анаксагора, Парменіда, Демокріта, Емпедокла, Платона, Аристотеля, Епікура та багато іншого. Матеріал відкриває доступ до всієї філософської спадщини античної Греції. Для студентів та аспірантів відділень філософії, релігієзнавства та теологів.

У підручнику:

  • до кожної морфологічної теми авторка подає філософські терміни, безпосередньо пов’язані з граматичним матеріалом і згруповані за лексико-семантичним принципом. У кінці підручника, перед змістовним давньогрецько-українським словником, представлено індекс усіх термінів (їх у підручнику понад 650), що значно полегшує роботу над засвоєнням грецької філософської термінології.
  • теоретичний виклад синтаксису, у функціональному плані найбільш складної системи мови, ілюструється цитатами і фрагментами з творів Платона і його сучасників, видатних представників аттичного діалекту – мови класичної доби. По-третє, у зв’язку з тим, що чимало античних філософів писали свої твори різними діалектами (наприклад, Геракліт і Парменід писали іонійським діалектом, Емпедокл – дорійським, Аристотель чи Епікур – койне), у підручнику розглядаються особливості їх мови. Далі, важливим є сам принцип підбору фрагментів філософських текстів: фрагменти підібрані за доцільністю їх читання та засвоєння в рамках різних філософських курсів.
  • нарешті варто відзначити важливість цього підручника для розвитку вітчизняної гуманітарної традиції. Можливість звертатися до першоджерел давньогрецької філософської думки не лише піднімає історико-філософські студії на значно новий, більш високий рівень, але й відкриває нову перспективу для філософських перекладів, створює міцне підґрунтя для подальшої розробки української філософської термінології.

About The Author

Пані Леся Звонська є доктором філологічних наук, професором КНУ імені Тараса Шевченка, знаним вітчизняним фахівцем з давніх мов, автором відомих книг (згадаю тут хоча б фундаментальний підручник “Давньогрецька мова”, що двічі виходив друком у 1997 і 2007 роках, підручник “Історія грецької мови”, 2005 та 2011 років) та перекладів християнської літератури (зокрема, творів Василя Великого “Гомілії” і “Морально-аскетичні твори”). Пані Леся є експертом з класичних мов, у філософських термінологічних семінарах міжнародного проекту “Європейського словника філософій”. Тобто перед нами філолог, що добре знається на філософії – непересічне явище в українському філологічному середовищі.

Формат: 150х200, рік видання 2011, 640 стор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.