Автор: Звонська Л.Л.
Пропонована книга – перше видання в Україні підручника давньогрецької мови для майбутніх фахівців з філософських наук. Підручник містить розгляд літературних діалектів давньогрецької мови та хрестоматію уривків філософських творів Ксенофана, Геракліта, Анаксагора, Парменіда, Демокріта, Емпедокла, Платона, Аристотеля, Епікура та багато іншого. Матеріал відкриває доступ до всієї філософської спадщини античної Греції. Для студентів та аспірантів відділень філософії, релігієзнавства та теологів.
У підручнику:
- до кожної морфологічної теми авторка подає філософські терміни, безпосередньо пов’язані з граматичним матеріалом і згруповані за лексико-семантичним принципом. У кінці підручника, перед змістовним давньогрецько-українським словником, представлено індекс усіх термінів (їх у підручнику понад 650), що значно полегшує роботу над засвоєнням грецької філософської термінології.
- теоретичний виклад синтаксису, у функціональному плані найбільш складної системи мови, ілюструється цитатами і фрагментами з творів Платона і його сучасників, видатних представників аттичного діалекту – мови класичної доби. По-третє, у зв’язку з тим, що чимало античних філософів писали свої твори різними діалектами (наприклад, Геракліт і Парменід писали іонійським діалектом, Емпедокл – дорійським, Аристотель чи Епікур – койне), у підручнику розглядаються особливості їх мови. Далі, важливим є сам принцип підбору фрагментів філософських текстів: фрагменти підібрані за доцільністю їх читання та засвоєння в рамках різних філософських курсів.
- нарешті варто відзначити важливість цього підручника для розвитку вітчизняної гуманітарної традиції. Можливість звертатися до першоджерел давньогрецької філософської думки не лише піднімає історико-філософські студії на значно новий, більш високий рівень, але й відкриває нову перспективу для філософських перекладів, створює міцне підґрунтя для подальшої розробки української філософської термінології.
Формат: 150х200, рік видання 2011, 640 стор.