uken
Home / Новини / Концерт-лекція Тараса Компаніченка

Концерт-лекція Тараса Компаніченка

21_9709a (1)

 

10.09.2015 початок о 20.00 зал Aula Magna

Походженням із родини депортованих козаків Глухівського повіту — мати виросла на засланні у Архангельській області Російської Федерації, куди росіяни примусово вивезли її батька.

Виріс у Києві. З кінця 1980-х років — у національному русі, член Спілки Незалежної Української Молоді (СНУМ). З юності вчиться грі на бандурі, учасник багатьох показових виступів ще в часи радянської окупації. У 1990-х вдається до систематичної реконструкції традиційного кобзарсько-лірницького репертуару в супроводі кобзи Остапа Вересая, старосвітської бандури таколісної ліри.

Значну частину репертуару становлять епічні твори — думи, старовинні канти Почаївської Лаври, так звані запорозькі пісні, козацькі псалми, лицарські пісні, невольничі плачі, богомільні пісні, побожні псальми та канти, духовна та світська лірика. Створені у пізньому середньовіччі пам’ятки музики та літератури частково дійшли до наших днів в усній традиції (часом збереглись в рукописному чи друкованому збірниках) та дідівських піснях.

Окрім сліпецького, старцівського чи дідівського репертуару виконує (як керівник ансамблю Хорея Козацька) пам’ятки старовинної музики та літератури Руси-України XV–XVIII ст. Твори на слова поетів XVI–XVIII ст. Д. Наливайка, Д. Братковського,І. Величковського, Т. Прокоповича, Г. Сковороди, Стефана Яворського.

Бере участь у популярних фестивалях – «Країна мрій», «Трипільське коло». 2002 року взяв участь у громадському паломництві до місць масових поховань української інтелігенції — урочища Сандармох та Соловецьких островів.

Компаніченко — активний учасник Помаранчевої революції, під час якої багато виступав на головній сцені Майдану.

Під час Революції гідності дає десятки концертів на Майдані, виконує пісні військового циклу. Після початку російсько-української війни у березні 2014-го — частий гість зони АТО, де виступає перед вояками української армії та добровольцями. Учасник волонтерського руху. Автор низки поетичних творів, створених у старосвітському ключі, зокрема сучасної Думи про битву на Савур-могилі, присвяченої жертвам Іловайського котла. (матеріал взято з uk.wikipedia.org)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.