uken
Home / Новини / Домініканці у Львові розповіли про візит Майкла Діба ОР з Організації Об’єднаних Націй

Домініканці у Львові розповіли про візит Майкла Діба ОР з Організації Об’єднаних Націй

Так співпало, що на 70-річний ювілей існування ООН Україну відвідав (вперше!) отець Майкл Діб ОР. У 1945 році наша країна була однією з засновниць цієї організації, створеної для підтримки міжнародного миру і розвитку співробітництва держав у економічній, соціальній та гуманітарній сферах. В кінці травня – на початку червня Постійний делегат Ордену Домініканців в ООН побував у Києві, Фастові, Львові та Чорткові – усіх тих містах, де є монастирі Ордену і навколо яких точиться культурно-наукове життя місцевих громад.

MD_lviv_1

Микола Лучок ОР розповів про триденне перебування Майкла Діба ОР у Львові. Домініканець прибув з Києва в неділю, 31 травня, та найперв познайомився зі спільнотою братів (в монастирі їх двоє – Якуб Гончаж та Микола Лучок). Ввечері гість з Риму співслужив на Святій Месі у храмі Стретіння Господьнього, яка вже не один рік громадить молодь тамтешнього академічного душпастирства.

Після Меси молодь запросила отця Майкла на прогулянку в місто та неформальне спілкування за чашкою смачної львівської кави. Домініканець ділився своїми враженнями від зустрічей з киянами та фастівчанами. Багато років він боровся за справедливість та мир у різних комісіях, тож сприйняв біль українського народу близько до серця. Він відчував, наскільки непросто кожному в цій ситуації конфлікту, особливо коли почув декілька особистих історій про людські долі, які зачіпила війна, або ж його запитували, чи можливо виключення Росії, як агресора, з ООН або як ставляться країни-члени ООН до неоголошеної російсько-української війни.

MD_lviv_2

Понеділок, 1 червня, Майкл Діб присвятив розмові з братами-домініканцями – поляком Якубом та українцем Миколаєм, під час котрої вони обмінювались досвідом та ділились поглядами. І вже ввечері відбулась запланована офіційна зустріч з молоддю академічного душпастирства. Уродженець Південної Африки розповів про себе і про те, якою є його місія в Організації Об’єднаних Націй. Після чого перейшов до найважливішої для нього, як Постійного делегата ООН, частини у зустрічах з українцями різних міст. Він запросив аудиторію поділитись своїм досвідом, поглядами, запитаннями, пропозиціями для того, щоб він краще міг зрозуміти ситуацію в Україні та в подальшому об’єктивно представляти її на засіданнях організації.

Молоді львів’яни пояснили, що в Україні немає громадянської війни та конфлікт не зумовлений націоналістичними настроями. Відзначили, що сепаратистські настрої на сході України – не що інше, як результат маніпуляцій і пропаганди з боку російської влади. Були теж розповіді про конкретний особистий досвід болісних переживань внаслідок гібридної війни 2014/15 рр.

На завершення зустрічі Майкл Діб ОР щиро подякував присутнім і сказав, що для нього було дуже цінним почути особисті історії українців. Він заохотив молодь ділитись тим, що відбувається в Україні, зі своїми знайомими по всьому світі, щоб таким чином люди дізнавалися правду. А також монах підбадьорив аудиторію, побажав відваги, аби не знеохочуватись в тому, щоби робити добро – кожний в міру своїх можливостей.

MD_lviv_3

2 червня брат Майкл поїхав до братів-домініканців у Чорткові, а наступного ранку повернувся у монастир Санта Сабіна в Римі, де він живе і працює більшість часу – як і Святий Домінік колись. Але залишатись вдома довго не вдасться – у делегата ООН насичена програма на кілька наступних місяців. Він відвідає проблемні країни Африки і Близького Сходу, які перебувають в стані воєнного конфлікту або по його завершенні. За довгі роки боротьби за мир та справедливість Майкл Діб переконався, що у цій довзій подорожі необхідно запастись чималим терпінням, готовністю працювати, знаннями та, найголовніше, – надією, що одного дня все буде добре.

Орден Домініканців (Орден Проповідників, Ordo Praedicatorum, OP) – римо-католицький чернечий орден, заснований на початку XIII століття святим Домініком Гузманом в Тулузі (Франція). Їхній девіз – Veritas (лат. Істина), тому що покликанням домініканців є проповідувати істинну віру по всій землі. У 2016 році Орден святкуватиме 800-літній ювілей.

Ce soir, à Genève, tournage d'un reportage sur les Dominicains (et belle célébration)

Майкл Діб розповідає про домініканців в інтерв’ю у Женеві (Швейцарія)

Подібно до низки інших релігійних організацій, Орден Домініканців має консультативний статус при Організації Обʼєднаних Націй. Це надає право надсилати постійного делегата, який може безпосередньо брати участь в дебатах та лобіювати питання справедливості й миру в усьому світі, а особливо в регіонах, де брати-домініканці живуть й працюють. В січні 2014 року Генерал Ордену, Бруно Кадоре ОР (Bruno Cadoré), призначив отця Майкла Крістофера Діба Постійним делегатом Ордену Домініканців в ООН.

The Master of the Order, fr. Bruno Cadoré o.p. introducing fr. Mike Deeb o.p., new head of the Dominican Delegation to the United Nations to Pope Francis after Ashes Mass

Після Меси в римському монастирі Санта Сабіна Генерал Ордену Домініканців Бруно Кадоре представляє нового Постійного делегата Ордену в ООН Майкла Діба папі Франциску

Майкл Діб (Michael Christopher Deeb) народився у 1953 році в країні Південна Африка. Він поступив до Ордену Домініканців в 1987 році і був висвячений на священика у 1991-му. Дуже довго монах був задіяний в місії Справедливості та Миру. Був Промоутером Справедливості та Миру в Генеральному вікаріаті Південної Африки, Координатором Справедливості та Миру на Біскупській конференції в Південній Африці, Промоутером Справедливості та Миру в Домініканській Родині в Африці. Протягом восьми років він був Міжнародним капеланом Католицького Студентського Руху IMCS-MIEC (International Movement of Catholic Students – Pax Romana), афільованим членом якого є Товариство українських студентів-католиків «Обнова».

Michael Christopher Deeb

Отець Майкл Діб ОР

Більшість часу отець Майкл живе і працює не в Женеві (Швейцарія), де знаходиться Європейський відділ ООН, а в домініканському монастирі Санта Сабіна в Римі (Італія). Монах належить до Генерального вікаріату Південної Африки. Він вільно розмовляє англійською та французькою мовами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.