Біля джерел мислення і буття. Вибрані філософські етюди

45,00 грн.

Автор: Баумейстер Андрій

К.: Дух і літера, Інститут Релігійних Наук св. Томи Аквінського, 2012. – 480 с. – (Серія Sapientia humana / sapientia divina).
ISBN 978-966-378-232-4
Тверд. обкл.
Форм. 60х84/16
Мова: російська/українська

Категорія:

Опис

Автор: Баумейстер Андрій

Пропонована книга – досвід наближення до джерел мислення і буття за допомогою майстрів філософської і теологічної думки. Книга складається з кількох тематичних розділів. Перший із них присвячений дослідженню впливів християнства на формування європейської традиції. Автор намагається довести, що європейська цивілізація має шанс на продуктивний розвиток тільки усвідомлюючи християнське підґрунтя фундаментальних цінностей Європи. У зв’язку із цим особлива увага приділяється ключовій ролі християнської теології у формуванні європейської раціональності. Значну частину книги становлять студії теологічних й епістемологічних поглядів святого Томи Аквінського. Окремий розділ книги присвячений дослідженню головних філософських ідей Аристотеля.

Вперше у вітчизняній літературі пропонується аналіз Аристотелевого поняття субстанції (oysia) як відкритого горизонту запитування й пошуку. У статтях останнього розділу досліджується вплив Платона, Аристотеля, Дунса Скота і Вільяма Оккама на формування модерної епістемології і практичної філософії. Книга адресована всім, хто цікавиться філософією і теологією, а також усім тим, хто бажає краще зрозуміти головні принципи й цінності, що сформували європейську традицію.


820F0637-copy_web

Андрій Олегович Баумейстер – кандидат філософських наук, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту Релігійних Наук Св. Томи в Києві. У 1997 році закінчив філософський факультет, а в 2000 році – аспірантуру філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1998 році стажувався в Інституті філософії та університеті Людвіґа Максиміліана у Мюнхені під керівництвом професора Ганса Маєра. У травні 2001 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Першопринцип і буття у метафізиці (на матеріалі метафізики томізму)» під керівництвом професора Анатолія Лоя. Автор монографії “Філософія права”, підручника “Основи практичної філософії” та збірки філософськиї етюдів “Біля джерел мислення і буття”. Також Андрій Баумейстер є науковим редактором розділу “Онтологія” українського перекладу “Європейського словника філософії”.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Біля джерел мислення і буття. Вибрані філософські етюди”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.