Джерела християнської моралі: її метод, зміст та історія

110,00 грн.

Автор: Серве Теодор Пінкерс

Переклад з фр. Олег Хома

К.: Дух і Літера, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського
2013. – 606 с.
ISBN 978-966-378-000-
Мова: українська
Обкл. тверд.
Формат: 70х100/16

 

Категорія:

Опис

Автор: Серве Тоедор Пінкерс

Цей твір вийшов друком у 1985 р. і викликав справжнє відновлення католицької моральної теології. Спираючись на Святе Письмо, традицію Отців Церкви й думку св. Томи Аквінського, автор повертається до класичної концепції християнської моралі, яка ґрунтується на природному для людини прагненні до щастя. С. Пінкерс показує, як християнська традиція розуміла реалізацію цього прагнення і як такий підхід може надихнути сучасну моральну рефлексію. Автор розглядає моральні проблеми крізь призму євангельської Нагорної Проповіді, яка набагато сильніше стимулює творчу співпрацю людини з Божою благодаттю, ніж переліки обов’язків і заповідей, властиві модерній моральній теології.

Моральну теологію у викладі Пінкерса можна було б назвати справжньою революцією в цій дисципліні. Пінкерс пропонує замінити класичний підхід до моралі, побудований на заборонах, вченням заснованим на антропології св. Томи Аквінського, спрямованим на виховання волі за допомогою благодаті, яке вінчає духовна зрілість – здатність самостійно, за допомогою розуму вибирати добро. Беручи відповідальність за свої рішення, людина вчиться бути вільним, у ньому поступово зростає те, що Пінкерс називає liberte de qualite – свобода, формована цінностями. Для цього необхідні: свідомо звільнена від внутрішніх заборон природна інтуїція правди й добра, а також аналогічна, але різна по суті, надприродна інтуїція. Коли людина визнає ці два джерела (названі св. Томою: instinctus rationis і instinctus Spiritus Sancti) своїми головними життєвими орієнтирами, тоді в ній народжується справжня свобода й надприродна любов.

Про автора:

Pinkers_web-200x300

 

Серве Теодор Пінкерс народився в місті Льєж у Бельгії в 1925 році. У 1943 році був прийнятий у духовну семінарію в Сінт-Трейд. Вступивши в Домініканський Орден, продовжував навчання в Ле Сарто, отримавши ступінь лектора у 1952 році. Наступні два роки присвятив навчанню в Папському Університеті св. Томи Аквінського в Римі захистивши докторську дисертацію. В 1954-1967 роках викладав етику і моральну теологію в Ле Сарто. У 1973 році в Фрибурзькому Університеті (Швейцарія) очолив кафедру моральної теології. У 1975-1980 роках був доцентом, а з 1980 року – професором. Був також пріором фрибурзького монастиря і Деканом Факультету Теології. У 1990 році отримав ступінь Магістра Святий Теології – найвищий науковий ступінь, визнаний в Ордені. У 1992 році Серве Пінкерс був призначений членом Міжнародної Теологічної Комісії. Помер у Фрибурзі в 2008 році. Є автором серії книг і безлічі статей наукового і пастирського характеру, що стосуються питань моральності.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Джерела християнської моралі: її метод, зміст та історія”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.