uken
Home / Новини / Отці-домініканці взяли участь в урочистій Святій Месі з нагоди Дня Богопосвяченого життя у соборі св. Олександра у Києві

Отці-домініканці взяли участь в урочистій Святій Месі з нагоди Дня Богопосвяченого життя у соборі св. Олександра у Києві

bz2

Генеральний вікарій Ордену Проповідників Росії та України Яцек Дудка ОР та Директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві Войчех Сурувка ОР взяли участь в урочистій Святій Месі з нагоди Дня Богопосвяченого життя у соборі св. Олександра у Києві. Про це повідомляє сайт Католицького медіа-центру.

bz1

З нагоди Дня богопосвячених осіб ‒ дня подяки за дар людей, що присвячують себе Богові ‒ богослужіння відбулися в римо-католицьких дієцезіях України. 7 лютого в соборі св. Олександра в Києві богопосвячені особи зібралися разом, щоб у спільноті зміцнитись для подальшого служіння. Урочисту Євхаристію, якій передувало виставлення Пресвятих Дарів, адорація та сповідь очолив архієпископ Петро Мальчук OFM. Під час молитви звучали прохання про мир.

bz5

У слові під час конференції, із якої розпочалась зустріч, бр. Блажей Суска OFM Cap звернув увагу на лист Папи Франциска, що його напередодні початку Року богопосвяченого життя Святіший Отець скерував до усіх монахів, монахинь, ченців та черниць Вселенської Церкви. Як нагадав брат Блажей, Папа Франциск у своєму посланні наголосив на необхідності того, щоб богопосвячені особи із вдячністю поглянули на минуле, із захопленням жили сьогоденням та з надією приймали майбутнє.

bz3

Згідно з посланням, приділяти увагу власній історії, замислюватися над своїм походженням необхідно, щоб віднаходити ідеали, задуми й цінності, які надихнули засновників та засновниць перших спільнот. До того ж із захопленням живучи сьогоденням, слідуючи за Христом, згідно з навчанням Євангелія, богопосвячені особи мають приймати майбутнє з надією, що є плодом віри в Господа, Який не перестає повторювати: «Не бійся… бо Я з тобою».

«Я зустрів Ісуса і моє життя змінилося. Це є фундаментом нашого богопосвяченого життя. Ми дійсно покликані Богом, і ми призначені для того, щоб свідчити про те, що Бог є любов», ‒ наголосив брат Блажей.

bz4

Осяяні вогнями освячених свічок, монахи та монахині, здійснили відновлення своїх обітниць.

«Ці свічки, що тримаємо в руках, є дуже гарним символом ‒ вони символізують стан наших сердець, наших душ, ‒ звернувся до богопосвячених осіб архієпископ Петро Мальчук. ‒ Цей вогонь символізує присутність Ісуса Христа не лише посеред нас, а й у наших серцях… Ми маємо велику радість дякувати Богові за наше покликання, за богопосвячене життя. За те, що нас зцілює, підтримує та зміцнює».

bz6

Крім того, роздумуючи над рядками Євангелія (Лк 2,22-39), архієпископ зазначив: «Євангелія представляє нам особу пророчиці Анни, що «не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами й молитвами». Стараймося зберегти цю харизму й у своєму серці і залишатись їй вірною. Щоб молитва, піст, інші духовні акти, які бачить лише Господь Бог, – були змістом нашого серця та служіння».

bz7

2 лютого відзначається Всесвітній день богопосвячених осіб, встановлений 1997 року святим Папою Іваном Павлом ІІ з наміром, щоб Церква краще усвідомила роль осіб, які повністю посвятились Богові в чернечому житті. Для духовних осіб цей день є нагодою оживити своє богопосвячене життя. Це день роздумів над чернечим життям та молитви за відповідне покликання. 50-десятиліття догматичної конституції ІІ Ватиканського Собору «Світло народів», яка відвела окремий розділ темі богопосвячених осіб, стало для Папи Франциска поштовхом для того, щоб установити в Католицькій Церкві Рік богопосвяченого життя, який триватиме від 30 листопада 2014 року, тобто І Неділі Адвенту, до 2 лютого 2016 року, свята Стрітення Господнього.

Текст: Лілія Харитонова

Фото: Католицький Медіа-Центр

Фоторепортаж

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.