uken
Home / Новини / Отець Даніель-Анж: Бажаю, щоб Різдво принесло мир українцям!

Отець Даніель-Анж: Бажаю, щоб Різдво принесло мир українцям!

«Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Для мене велика радість відвідати Україну, яку я дуже люблю!». Цими словами відомий бенедиктинський священик Даніель-Анж (Daniel-Ange) привітав християнську молодь, що зібралась у каплиці Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського. Автор багатьох книг на духовну тематику говорив з киянами про нову євангелізацію.

Представляючи гостя, душпастир Інституту Петро Октаба ОР, підкреслив, що впродовж уже багатьох років покликанням отця Даніеля-Анжа, засновника Міжнародної католицької школи молитви та євангелізації Jeunesse–Lumiere («Молодь–Світло»), є нести світло Євангелія через молодих людей.

Отець Даніель розповів, що цю школу молитви та євангелізації він заснував 30 років тому, в 1984-му, для того, аби служити молоді, допомогти їй вкоренитися в Господі та ділитися з іншими радістю бути дитиною Божою. Він зауважив, що «майже в усьому світі молоді люди мають той самий сленг, використовують ті ж самі слова», і це спрощує євангелізацію молоді через молодь.

«Більшість страждань у світі виходять з однієї причини – гріх. Мільярди щоденних гріхів: гординя, заздрість, егоїзм, ненависть – провокують найбільші страждання в наших сім’ях, країнах. Провокують усю цю несправедливість світу: голод, сирітство, всі ці війни, в тому числі – в Україні. Цього всього не було б, якби всі люди жили згідно Євангелія. Людина ж, яка живе в ненависті і в злості, змушує страждати і тих, які біля неї», – зауважив бенедиктинець, говорячи про сучасні проблеми та виклики. – «Тож завжди є радістю привести когось до Ісуса… Ісус може вбити у людині гріх, який є причиною стількох страждань. І євангелізувати – це сприяти зменшенню страждань у світі». Він додав, що наслідками нової євангелізації стають свідчення любові та прощення.

Аналізуючи ситуацію, що склалася нині в Україні, отець Даніель-Анж звернув увагу на прояви солідарності й любові серед українців. Він також подякував українцям за їхню хоробрість. За кілька годин до виступу він був на Майдані і молився за загиблих, за «Небесну сотню», в тому числі і за Богдана Сольчаника, викладача УКУ. «Вони відкривають для нас майбутнє. Це мученики свободи», – підкреслив проповідник.

Отець Даніель-Анж нагадав слова Івана Павла ІІ під час візиту понтифіка в Україну, які мають підтримувати українців: дякувати нашій землі, зрошеній кровʼю мучеників, за приклад вірності Євангелію, що вона дала християнам кожної частини світу. Підтримкою є і рядки Тараса Шевченка, також процитовані Папою: «…врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!»

Енергійний і сяючий сивочолий Ангел (саме так з французької перекладається прізвище гостя Інституту) побажав українцям миру напередодні Різдва. «Сто років тому, в 1914 році, під час Першої світової війни, у Святвечір хтось із солдатів у траншеях заспівав: «Тиха ніч, свята ніч…» Мелодію підхопили у таборі супротивника вже своєю мовою, солдати почали «обстрілювати» одне однго помаранчами і цукерками… Це було справжнє чудо! Бажаю, щоби в Різдвяну ніч і ви могли обніматися, як брати і сестри», – сказав на завершення зустрічі бенедектинець.

Детальніше про гостя:

Отець Даніель-Анж народився 5 жовтня 1932 року в Брюсселі (Бельгія). Дитинство провів у Швейцарії, під час ІІ Світової війни жив на Корсиці, школу закінчив у Великій Британії.

У 1950 році юнак вступив до Бенедиктинського Ордену в Клерво (Люксембург). Вивчав філософію і теологію. 1957 року заснував Братство Матері Божої Вбогих. 12 років провів у Руанді. Прийняв священство лише 1981 року, 49-літньою людиною. В 1984 році заснував Міжнародну католицьку школу молитви та євангелізації Молодь–Світло (фр. Jeunesse–Lumière).

Дотепер здійснив понад 220 євангелізаційних подорожей до 42 країн на чотирьох континентах. Також отець Даніель-Анж є учасником католицько-православного діалогу.

Написав 68 книг на християнську тематику. Розглядає в них переважно проблеми молодих людей: сексуальності та її сприйняття, чистоти, кризи самототожності.

24 квітня 2009 року Даніель-Анж став почесним доктором Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ.

Текст: Лілія Харитонова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.