Home / Новини / “Потрібна сміливість зробити перший крок” – Студентка Інституту Св. Томи Аквінського про книгу Тімоті Редкліфа “Бути християнином: в чому тут суть”

“Потрібна сміливість зробити перший крок” – Студентка Інституту Св. Томи Аквінського про книгу Тімоті Редкліфа “Бути християнином: в чому тут суть”

Ганна, студентка Інституту св. Томи:

“Хотіла б поділітись враженнями від щойно прочитаної книги «Быть христианином: в чем тут суть?» Тімоті Редкліфа ОР.

Напевно, кілька років тому я б її точно не читала, хоча над окремими моментами замислювалась ще раніше.

Буття, віра, час і людина з її особистісною еволюцією в потоці цього безкінечного часу. Що є важливим, що є необхідним, а що орієнтує людину у вихрі її можливих виборів.

Вибір кожного з нас, від чого він залежить? Чи мають на нього вплив релігійні переконання і вподобання?

Редкліф ставить у книзі багато актуальних для сьогодення питань. Цитує різних авторів, порівнює, аналізує. Пропонує варіанти відповідей, які не є відірваними від контексту життя: «…Личность каждого из нас вырисовывается при переписывании нами своей автобиографии в процессе взросления… мы определяем направление своей жизни …», – і водночас, спонукає задуматись: … «Человек принимает решение о том… кто он есть». «Я не предлагаю безперестанно обнажать душу перед людьми; просто говорю, что нам не нужны маски». Так, часом за маскою страху не видно істинності, справжнього наміру, щирості, відкритості серця «…страх никогда еще не помагал в поисках истины», пише автор.

Але як відкрити душу перед цинізмом сьогодення? Як з тим бути?

Потрібна сміливість першого кроку. «Единственное понимание христианского руководства, которое кажется мне согласным с Евангелием, – это обязанность каждого из нас осмелиться на первый шаг… Когда Моисей простер руку и велел израильтянам идти вперед, они медлили, потому что боялись. Но Наассон прыгнул вперед – и только тогда воды расступились».

Чи маєте таку сміливість ви?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.