uken
Home / Новини / Представник ООН побував на Майдані у Фастові

Представник ООН побував на Майдані у Фастові

1

Постійний делегат Ордену Домініканців в ООН Майкл Діб ОР вперше відвідав Україну. Київ, Фастів, Львів, Чортків – міста, де розташовані монастирі братів-домініканців. У кожному місті гість з Риму зустрічався з місцевою громадою, розповідав про ООН і особливості роботи цієї міжнародної організації, про боротьбу за мир та справедливість. Але найбільше отець Майкл хотів слухати розповіді самих українців: про події на Майдані, про війну на сході України, про наслідки аварії на ЧАЕС у 1986-му. Ця інформація з перших вуст стане основою його доповідей в ООН.

6

В цьому репортажі – те, з чого почався денний візит Майкла Діба у Фастів 30 травня. Перед тим, як поїхати до костелу Воздвиження святого Хреста ми зупинились у центрі Фастова. На площі, де до ленінопаду, який хвилею прокотився по Україні після Революції Гідності, стояв Вождь іншої революції – жовтневої. Тепер постамент порожній. Замість статуї Леніна – високий флагшток з прапором і тризубом. Постамент розфарбовано в жовто-блакитні кольори. Поруч – фотографії героїв Небесної Сотні, що загинули на Майдані, квіти, вірші… Повз гуляють городяни з дітьми. Отець Майкл уважно слухає пояснення отця Яцека Дудки і перекладачки Марʼяни Шіпош.

10

Він співчуває болю, який випав на долю українського народу. Але ті дивовижні перетворення, що відбулися в Україні, вселяють в нього надію. Уродженець країни Південна Африка розповів, як колись і сам не міг повірити, що за його життя корумпований авторитарний режим в його державі буде зламаний – величезною силою народу, що обʼєднався, перед якою не встоїть ані уряд, ані армія.

15

Після зупинки на Майдані Фастова ми відвідали Дімсвятого Мартина де Поррес. Про це – в наступному репортажі.

Текст, фото: Ольга Рибачук

Читайте також:

Про Церкву в ООН, силу малих кроків та спільну відповідальність за збереження миру

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.