uken
Home / Новини / Презентація факсимільного видання книги «HISTORIAE BIBLICAE VETERIS ET NOVI TESTAMENTI…»

Презентація факсимільного видання книги «HISTORIAE BIBLICAE VETERIS ET NOVI TESTAMENTI…»

12095288_944194645642473_6206949985574776578_o11.11.2015 початок о 19.00 зал Aula Magna, 1-й поверх

Пропонована книга – факсимільне видання рідкісного стародрука «Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti» («Історія Біблії, Старого і Нового Заповіту»), що вперше було надруковане у видавництві братів Клауберів в Ауґсбурзі в 1748 р.
Примірник цього рідкісного видання 1748-1757 рр. зберігається в фондах Музею книги і друкарства України і не зафіксований в жодній з інших наукових колекцій України.
Книга «Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti» або Лицьова Біблія, тобто Біблія в ілюстраціях, видана форматом ін-фоліо (в аркуш) і складається з 100 сюжетних гравюр-мідьоритів, що презентують найважливіші сюжети Біблії в їх послідовності. Ілюстрації виконані братами Клауберами за роботами Йогана Адама Стокмана (1720-1783), знаного в Ауґсбурзі живописця, рисувальника, гравера.
Книга супроводжується детальним науковим коментарем та адаптованим перекладом тестів з латинської на англійську і українську мови.
Видання розраховане на справжніх поціновувачів давнього мистецтва та стародавньої книги, зацікавить як науковців, так і широкий загал читачів.

Дане факсимільне видання представлено в Кембриджській і Британській бібліотеках ( Лондон), а також у Бібліотеці Конгресу (Вашингтон) і Метрополітан Музеї (Нью-Йорк). Видання розраховане на справжніх поціновувачів стародавнього мистецтва і стародавньої книги. Видано тиражем у кількості 1000 екземплярів. Біблія – ​​це книга, яка наповнена всіма сенсами буття, а найперше любов’ю. ”Якби я говорив мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, я був би немов мідь бреняча або кимвал звучний. Якби я мав дар пророцтва і відав усі тайни й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би – ніщо. І якби я роздав бідним усе, що маю, та якби віддав моє тіло на спалення, але не мав любови, то я не мав би жадної користи. Любов – довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не минає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне. Бо знаємо частинно й частинно пророкуємо. Коли настане досконале, недосконале зникне. Тепер же зостаються: віра, надія, любов – цих троє; але найбільша з них – любов. (І Послання Апостола Павла до Корінтян
13. Перевага любові).»

Керівник проекту / Попович Ольга

Куратор проекту / Валентина Бочковська

Упорядкування, передмова / Валентина Бочковська

Художнє оформлення / Оригінал-макет / Олена Поліщук

Відповідальний редактор / Валентина Бочковська

Фотографії / Богдан Пошивайло

Фінансування проекту і видання книги – Видавництво «Каламар»

Спеціальний гість Тарас Компаніченко

Вхід вільний

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.