Home / Про нас / Історія і місія

Історія і місія

А Господа Христа святіть у ваших серцях, завжди готові дати відповідь кожному, хто у вас вимагає справоздання про вашу надію… (1 Петра 3, 15)

Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві – це римо-католицький вищий богословський навчальний заклад,  сприяє глибшому порозумінню між представниками різних християнських конфесій, промує діалог між вірою і розумом, Церквою і сучасним світом. 

Інститут почав свою діяльність у 1992 як Коледж католицької теології св. Томи Аквінського, заснований Орденом Проповідників.

У лютому 2000 року Коледж став філією Папського університету св. Томи Аквінського «Angelicum» у Римі.

5 травня 2000 згідно з декретом Конгрегації «Про католицьку освіту» (лат. «De Educatione Catholica») отримав назву «Інститут релігійних наук» з правом надавати університетський ступінь магістра релігійних наук. (Однак, диплому державного зразка поки що не надає.)

У грудні 2008 року відбувся остаточний переїзд до нового приміщення на вулицю Деревлянську, 13. Теперішнє приміщення Інституту було побудовано у 1900 році за проектом Володимира Ніколаєва, який проектував та брав участь у створенні в Києві Національної філармонії, будинку Національної опери, Володимирського собору та споруд у Києво-Печерській Лаврі. Старі корпуси за адресою Боричів Тік, 11Б, були продані, щоб на отримані кошти відреставрувати будинок по вул. Деревлянська 13.

У 2008—2009 навчальному році відбувся перехід на кредитно-модульну систему навчання.

СЬОГОДЕННЯ

П’ятирічна (бакалавр) програма навчання (вечірня форма) включає предмети з філософії, теології, духовності та історії Церкви. Навчання відбувається у двох форматах – аудиторно і онлайн (супровід онлайн навіть тоді, коли заняття відбуваються в Інституті).

Наш Інститут – єдиний в Києві, де можна вивчати західну теологію. Випускники отримують диплом європейського зразка, підтверджений Папським університетом св. Томи Аквінського «Angelicum» в Римі. 

Інститут релігійних наук не має державної акредитації в Україні.

Наші цінності:

  • відкритість на Істину
  • взаємоповага і пошана гідності кожної людини
  • прагнення знань, аби бути вільними й спроможними свідчити іншим про свою віру й надію.

Наша мета:

формувати мирян і богопосвячених осіб у дусі вчення Католицької Церкви, щоб вони могли збагачувати своє християнське життя і були здатні розумно обґрунтовувати свою віру (пор. 1 П 3,15), як свідки та поширювачі євангельської звістки. Інститут також сприяє філософським та теологічним дослідженням, щоб відповісти на виклики і проблеми сучасного світу в світлі католицької традиції та працювати для взаєморозуміння і примирення між християнами різних церков.

Ми навчаємо студентів поєднувати віру і розум, невпинно шукати істину, ставити важливі питання, пробувати знаходити відповіді на складні філософські і богословські виклики.

Наші студенти: від 18 до 60 років, без конфесійних обмежень – тут навчаються римокатолики, грекокатолики, православні, протестанти й агностики.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.