uken
Home / Новини / Виставка “Іловайський Деісис”

Виставка “Іловайський Деісис”

ПОБАЧИТИ, ЯК СМЕРТЬ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ЖИТТЯ

Запрошуємо відвідати проект ІЛОВАЙСЬКИЙ ДЕІСИС, присвячений вшануванню пам’яті українських військових, що загинули під час Іловайської трагедії. Проект є частиною масштабного мистецького волонтерського проекту “Ікони на ящиках з-під набоїв”, який протягом двох останніх років експонувався у кількох десятках міст Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі тощо. Учасники – Соня Атлантова, Олександр Клименко, Тарас Компаніченко.
Експозиція розташована в холі Інституту релігійних наук (вул. Деревлянська, 13, поверх 2). Виставка триватиме до 4 жовтня. Вхід вільний.

Деісис (грец. “моління”) – в іконописі зображення Ісуса Христа (Пантократора), судді на Страшному Суді, а також низки святих, що предстоять перед Спасителем у молитві за людство. ІЛОВАЙСЬКИЙ ДЕІСИС є сучасною інтерпретацією даної іконографічної композиції, де святі приносять молитву передовсім за загиблих у іловайському котлі українських військових.

Матеріали і техніка виконання ікон деісису: фрагменти ящиків від снарядів до гаубиць, темпера, кольорові олівці. Постмодерний, на перший погляд, проект наповнений модерним пафосом реального перетворення смерті на життя і воскресіння мертвих.

Подія на фб

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.