Home / Новини / Видавництво “Кайрос” презентувало збірку “Musica Sacra”

Видавництво “Кайрос” презентувало збірку “Musica Sacra”

11 січня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського домініканське видавництво «Кайрос» презентувало нотний збірник «Musica sacra. Хорові твори для співу під час Літургії».

 

 

 

Спів під час Святої Літургії чинить її більш урочистою та гідною Божественного дійства. Молитва в такому вигляді єднає вірних, допомагає піднести думки до неба та допомагає серцям з вдячністю співати Богу (пор. Кол 3, 16).

Враховуючи гостру необхідність у властивому розвитку літургійної музики в Україні, видавництво «Кайрос» більше року працювало над збірником «Musica sacra». Ініціатором та упорядником стала Ольга Приходько, керівник хору Alter Ratio та органістка каплиці Інституту св. Томи. У своєму виступі Ольга зазначила, що ідея створення збірника виникла з практичного досвіду роботи церковним регентом й органістом. Майже кожен відповідальний органіст стикається з проблемою пошуку доброго твору для Літургії – з якісним перекладом, в якому мовні наголоси впорядковані з музичними, з правомірним теологічним сенсом та вірно записаною мелодією.

Кожен твір в збірнику був перевірений щодо цих вимог. «Musica sacra» поєднує в собі сталі частини Меси, мелодії псалмів та твори на різні літургійні періоди. Також до видання увійшли мало відомі або взагалі невідомі українським християнам літургійні пісні, які були перекладені з польської та англійської мови. Кожен твір музично опрацьований та пристосований до різного рівня підготовки відповідальних за спів.

 

Під час презентації гості мали можливість доторкнутися історії створення збірника, послухати коротку доповідь отця Ігоря Гнюса ОР про сакральний спів та послухати вибіркові твори зі збірника у виконанні ансамблю Alter Ratio. Традиційно від видавництва Кайрос був розіграш примірника, а на завершення гості змогли поділитися враженнями за фуршетом.

 

 

 

 

 

 

 

Текст і фото – Юлія Бойко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.