Home / Видавництво / Книги / Як займатися теологією

Як займатися теологією

Як займатися теологією

Автор: Oтець С.Ц. Напюрковський OFMConv.
Кожна наукова галузь намагається ясно окреслити свою мету, предмет, джерела і методи, оскільки кожна добра теорія вимагає своєї метатеорії.
Теологія належить до великої родини наук, але має власну далекосяжну специфіку. Вона принципово відрізняється від усіх інших наук: більше ніж хімія від поетики, гуманітарні науки від природничих, а філософія від усієї решти дисциплін наукового пізнання. З огляду на цю специфіку теології про неї говорять, що вона є радше мудрістю, ніж наукою. Має, однак, як інші галузі знань, власні джерела, цілі, предмет і методи. Творча теологічна праця потребує відповідного “інструментарію” і контексту (досвід віри, джерела й література). Усі адепти теології потребують впровадження, “втаємничення” до її вивчення.

  • Станіслав Целестин Напюрковський, зі Вступу до видання

Станіслав Целестин Напюрковський

Серія підручників та монографій Sapientia humana / sapientia divina започаткована Інститутом св. Томи Аквінського у Києві, щоб зробити доступними для українських читачів, зокрема студентів, класичні та фундаментальні праці з філософії та теології, що до цього часу ще не були перекладені українською мовою, а без яких годі уявити ретельне вивчення цих наук. Одночасно ми б хотіли надати змогу тим сучасним українським авторам, які працюють у галузі філософії і теології та в споріднених з ними напрямках, поділитися з читачами своїм науковим доробком, і так-от стимулювати їхні творчі пошуки. Ми видаємо ці книжки, бо переконані, що Божа мудрість і людська мудрість, хоча й не тотожні, однак взаємно пов’язані й не повинні конкурувати одна з одною. Студіювання їх обох допомагає поглибити рефлексію над найважливішими людськими проблемами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.