“Не будьте винні нікому нічого, крім того, щоб любити один одного. Бо хто іншого любить, той виконав Закон”. (Рим 13:8)
Апостола Павла богослови називають “іудеєм іудеїв”, політики – революціонером, а філософи – людиною, який обгрунтував універсалізм, тим самим заявивши, що любов, як і істина, не терпить розбіжностей.
Теолог о. Войчех Сурувка ОР розповість про філософські ключі, необхідні для розуміння збереженої спадщини апостола Павла і про те, як один з перших християнських проповідників знаходить основний зв’язок між універсалізмом і харизмою, між силою універсального спілкування і повною самовіддачею.
З лекції ви дізнаєтесь про філософський погляд на особистість і послання апостола Павла. Про те, чому його проповіді вважають політичним богослов’ям і як сучасний французький філософ Ален Бадью розгледів у ньому прообраз політика-революціонера, здатного не ділити людей на “своїх” і “чужих”. Яку роль швейцарський кардинал XX століття Ханс Урс фон Бальтазар відводить Павлу в політичному сузір’ї і чим філософський метод, відкритий апостолом в своїх політичних проповідях може бути корисний сучасному світові, що зіткнувся з кризою демократії.
—–
Апостол Павло (уроджений Саул (Савло) “випросив, вимолив”) – “апостол язичників”, не входить до числа дванадцяти апостолів.
Чотирнадцять послань Павла складають значну частину Нового Завіту і є одними з головних текстів християнського богослов’я.
Войчех Сурувка – католицький священик, домініканець, теолог, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві.
Вартість: 200 гривень
▪ Дата: 12 вересня (середа)
▪ Місце: м. Лівобережна, вул. Ентузіастів, 51/24 (бібліотека ім. Є. Кравченко)
—————-
Otium.Academy проводить цикл публічних лекцій “Зустрічі з Великими”. Якщо вчитися, то у найкращих серед найкращих. В історії гуманітарних наук були генії, чий досвід, чия творчість заслуговує на особливу увагу. Ми знайшли найкращих провідників, які допоможуть познайомити слухачів з Великими через діалог з ними, поєднуючи досвід минулого з викликами сучасності.