Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві – це унікальний вищий навчальний заклад, аналогів, якого не має не тільки в Україні, але і в Європі. Це місце, яке об’єднує людей, які у більшості прагнуть поєднати свою основну освіту і діяльність з теологією, так як свого роду гармонія між розумом і вірою, але і для когось навчання тут стає основним і поєднує своє життя з глибинами теології на завжди.  Інститут не об’єднує людей, які цікавляться тільки одним напрямком і спеціальністю, тому студенти тут найрізноманітніші і особливі, адже де ще можна зустріти, щоб на лекціях зустрічалися філософи і медики, психологи і юристи, інженери і режисери, художники і актори, вчителі і  багато інших, які прагнуть розвивати богословську освіту, ділитися досвідом і разом прямувати до зрілості духовного життя, або просто взяти щось для себе. А тепер уявіть, які у нас багатогранні розмови.

Студентське життя в Інституті св. Томи є звичайним студентським життя з домініканською особливістю. Оскільки домініканці – це діти свободи (о. Петро Балог), тому цю свободу і відповідальність за неї вони передають своїм студентам. Студенти завжди відкритті до нових  ідей, і від генерації цих ідей переходять до їх втілення. Студенти (як і домініканці) завжди у «пошуку Істини», яку намагаються пізнати (наскільки це можливо) вивчаючи основні богословські і філософські предмети, вчення Церкви і Її історію (більше про навчальний план можна дізнатися у розділі «Навчальні програми»)

Але Інститут це не тільки лекції і навчання, що зрозуміло є його основою, але і студентське самоврядування. Події, спільноти та зустрічі, серйозні і для відпочинку, регулярні та імпровізації перетворюють час тут на незабутній, корисний, з неймовірними емоціями і з атмосферою Аквінату.

  • Біблійний театр – текст Біблії, який маємо зазвичай у руці, це лише сам текст, але він виріс з певної історії, осіб і подій. Читаємо текст Біблії як сценарій певної історії, який втілюється в нашому театрі. Театр який хочемо творити і творимо з власної особистої потреби відкриття того, що Біблія хоче сказати нам, людям XXI століття. Починаємо працю над театром від багаторазового читання тексту Біблії, від того, щоб зрозуміти Її. Творимо театр на основі самого тексту Біблії, намагаючи до мінімуму обмежити те, що в ній напряму не написано.
  • Пікнік – це невимушене спілкування студентів і викладачів на природі. Традиційно пікнік відбувається на початку і в кінці навчального року на нашому особливому місці у парку «Дружби народів». Це завжди неймовірні емоції і атмосфера, ну і звичайно як без розмов на різні теми і відповідей на складні питання, бо це ж Аквінат…
  • Інші події та зустрічі – крім постійних і уже традиційних зустрічей студентське самоврядування організовує і інші: Lectio Divina (Божественне читання Святого Писання), домініканська школа віри при душпастирстві, спільні перегляди фільмів, різні тематичні зустрічі (напр. Андрійки, Геловін чи традиційний Святвечір на передодні Різдва з колядками і кутею, Хресні дороги, Адорації та ін.) і багато інших зустрічей при каві (чай) у кав’ярні і багато розмов, а також спільні поїздки.

Так властиво виглядає студентське життя і наша атмосфера в Аквінаті, бо це той імпульс, який дають домініканці студентам в Інституті св. Томи