Хто ми?

Інститут релігійних наук св . Томи Аквінського – єдине місце в Україні для мирян, де можна поглиблювати знання у сфері філософії й теології, закорiнених у традиції Західної Європи . Нам близьке переконання, що справжня теологія починається з вiри й має провадити до віри. Ця віра повинна постійно поглиблюватися, згідно з принципом: fides quaerens intellectum – віра, яка шукає розумiння. Адже жива вiра породжуе живу теологію, яка не тільки збільшує теоретичні знання, але й провадить до Бога й оживлює християнське життя.

Наш козир – вміння зберегти самобутність. Це випливає з характеру нашого Інституту. Наш навчальний заклад заснований і провадиться домiнiканцями – орденом, для якого наука з самого початку була природним середовищем життя. Більше того: нашим покровителем є видатний філософ і теолог св. Тома Аквінський, учитель Церкви, писання якого досi живi й оригінальнi, сам він названий Вселенським Учителем, а його філософія – вічною філософією. Iншим козирем нашого Інституту є сильний науковий склад. Викладачами Інституту, крiм домініканців є видатні фахівці різних навчальних закладів України, а також професори з Західної Європи (Італія, Швейцарія, Франція, Великобританія ), Польщі та США.

Можливості навчання

  • Навчання триває п’ять років та складається з двох циклів: першого циклу, тривалістю три роки, після завершення якого студент отримує ступінь бакалавра релігійних наук;  другого циклу, тривалістю два роки, після завершення якого студент отримує ступінь магістра релігійних наук із зазначенням спеціалізації.
  • Академічні ступені бакалавра релігійних наук та магістра релігійних наук надаються Теологічним факультетом Папського Університету Святого Томи Аквінського в Римі з виданням відповідних дипломів встановленого зразку.
  • Форма навчання – вечірня, з понеділка по п’ятницю: 18.45–21.15. Є можливим навчання цілковито в онлайн-форматі (а також надаються записи лекцій).
  • Можливість навчатися у статусі: звичайного студента – це особи, які прагнуть отримати академічні ступені бакалавра релігійних наук або магістра релігійних наук, виконавши всі вимоги, передбачені навчальним планом Інституту і склавши відповідні екзамени. Або у статусі вільного слухача, Особи, які не прагнуть отримати академічний ступінь, вони можуть відвідувати окремі  курси та скласти відповідний екзамен (3 екзамени на семестр). Вільний слухач не отримує диплому, тільки (за потребою) довідку про прослухані дисципліни.

Пожертва як студента, так і вільного слухача складає 8000 грн на рік.

Увага! Інститут не надає гуртожитку

У конкурсному відборі участь можуть взяти особи, незалежно від віросповідання чи громадянства, з середньою освітою.

Якщо у Вас ще виникають питання, радо на них відповімо:

І не забувайте познайомитися з нами у розділі “Про нас”