20 років на жнивах!

10 вересня 2021 року Навчально-катехитичний центр “Дерево життя” святкував 20-річчя існування.

У травні 2001 року єп. Ян Пурвінський підтримав прохання Конференції Старших Настоятельниць Жіночих Орденів в Україні про відкриття заочного відділення катехитичного факультету при Інституті. Тодішній директор Інституту св. Томи Аквінського прийняв це прохання – так у вересні 2001 року почався перший набір студентів-катехитів.

2008 року заочні студії поповнилися спеціалізацією «Підготовка до шлюбу. Сімейне консультування». За цим напрямом почали навчання особи, залучені в душпастирство сімей, підготовку до шлюбу та консультування наречених, подружніх пар та родин.

2013 року катехитична спеціалізація була перетворена у спеціалізацію «Єванеглізація та парафіяльна катехизація», що більше відповідало запиту і потребам студентів, багато з яких були представниками різних християнських спільнот і рухів.

Відповідаючи на поклик Церкви, з Божої волі НКЦ “Дерево життя” відсвяткував своє 20-річчя на ниві жнив.

Святкування традиційно розпочалося з Святої Меси, яку очолив єп. Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Після Служби єпископ уділив спеціальне благословення для випускників центру, а також студентам-першокурсникам, які приєдналися під час додаткового набору.

Святкування продовжилося конференцією, яку для студентів виголосив єп. Віталії. Розмірковуючи про місії катехита, сімейних консультантів чи передання віри, яких навчають у стінах Інституту св. Томи, єпископ наголоси на тому, що воно не має бути тільки, щоб передати те, що знаєш, але вміти просто пояснити найважливіше, бути вихователем у Христі. І прикладом такого вихователя є св. Йоан Боско. Адже, щоб бути катехитом чи сімейним консультантом потрібно йти цією дорогою, дорогою через постійне очищення, дорогою Божої любові, через змагання з гріхом, через відречення. Бо справжній вихователь це той, завдяки якого виховання стає кращим, але кращими не через нас, наші вміння, знання, а через Христа.

Запис конференції:

Сьогодні заочні студії при Інституті св. Томи Аквінського – це близько 60 студентів на двох спеціалізаціях, кілька сотень випускників та прекрасний колектив викладачів, які поєднують якісні фундаментальні знання з практикою християнської віри.

Наші студенти походять майже з усіх куточків України, вчаться дистанційно та на змішаній формі навчання. Хтось щомісяця в Києві, хтось – вдома за комп’ютером. Випускники допомагають при парафіях, служать у спільнотах і рухах, а також використовують свої знання у професійній діяльності та для блага своїх родин.

Викладачі-практики – їх є понад 30 – щедро діляться з нами досвідом і знаннями. Це не лише священники-домініканці, але й миряни, сестри-монахині, священики інших орденів і згромаджень, а також дієцезіальне (єпархіальне) духовенство.

Наші випускники про навчання у катехитичному центрі і наше сьогодення:

Нехай посіяне зерно процвітає і дає урожай!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *