6 вересня в історії Інституту

6 вересня 2021 року о. Олександр Оріховський склав Урочисті обіти в Ордені Проповідників.

Спільнота Інституту вітає отця Олександра і бажає всіх потрібних благодатей, сил, дарів Святого Духа та натхення, так потрібних в Ордені, щоб служити Богу і людям, проповідуючи Слово всім, всюди і різними способами.

6 вересня о 18:00 відбулося урочисте відкриття навчального року 2021/2022.

Традиційно відкриття розпочалося із Святої Меси, яку очолив єп. Віталій Кривицький. Під час проповіді єп. Віталій наголосив на тому, що саме час ставити правильні питання, для того, щоб практично застосовувати знання отриманні в Інституті, щоб сучасно відчитувати Святе Письмо – так, як це записано у Біблії. Коментуючи св. Павла: Хай утішаться їхні серця, з’єднавшись у любові для всього багатства повноти розуміння і для пізнання таємниці Бога і Отця та Христа, в якому заховані всі скарби премудрості й пізнання.” – єпископ наголосив на тому, щоб гнозіс (пізнання) і софія (мудрість) доповнювали одне одного, щоб пізнавати і застосовувати ці знання, щоб вони служили як особі, так і спільноті. І саме приходити в Інститут потрібно для того, щоб об’єднати знання і застосувати їх у житті.

Вкінці єпископ побажав студентам, щоб цей навчальний рік вони пережили правильно, пізнавали Слово і не зупинялися у шуканні, а йшли далі, до екзамену, яке провадить до спасіння.

о. Олег Шепетяк, священник Української Греко-Католицької Церкви, науковець, філософ-релігієзнавець, громадський діяч, доктор філософських наук, професор, прочитав інавгураційну лекцію на актуальну тему: “Релігієзнавство сьогодні: проблеми і перспективи”. Отець розповідав про правильне розуміння визначення “релігієзнавства” в українській науці, про те, що вивчають українські студенти на лекціях з релігієзнавства, а також про проблему класифікації релігій і про перспективи релігійних змін (на прикладі християнства).

Запис лекції:

А пізніше був фуршет і тепле спілкування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *