Бачити світло: у каплиці св. Гіацинта помолилися Хресну дорогу

Щороку під час Великого Посту спільнота домініканських друзів традиційно запрошує на Хресну Дорогу, роздуми-молитви якої зосереджені на важливих аспектах нашого життя. Цьогоріч ми знову разом пройшли цією via dolorosa – дорогою болю, пам’ятаючи про те, що це водночас і дорога світла, намагаючись побачити це світло, зануритися в нього, наповнитися ним.

Світло й темрява, радість і смуток, падіння й піднесення супроводжують кожного впродовж усього життя. Це важлива частина нашого особистого досвіду. Це також досвід Церкви, невід’ємний аспект історії спасіння.

Глибину довгої ночі очікування на Месію розриває світло Вифлеємської зорі – сяйво слави Господньої. Приходить у світ істинне Світло, яке просвітлює кожну людину. Так сповнену безнадії темряву смерті назавжди пронизує світло Воскресіння. Світло Христа, в яке зодягаємось у хрещенні, яке віднаходимо щоразу в покаянні, яке розпалюємо в Євхаристії, з яким маємо надію поєднатись у вічності.

«Навіть коли б ходив я долиною темряви, я не боюся лиха, бо ти зо мною» (Пс 23, 4). Господь близько. Знов і знов кличе нас із темряви до світла, бо Він – Еммануїл, «Бог з нами», а ми – діти світла.

https://tomainstytut.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *