Біблійний театр

Біблійний театр в Україні здавна був частиною української духовної культури і пережив кілька віх: від театру процесів і обрядів, театру декламації і діалогу, Великодньої та Різдвяної драми до кращих зразків  містерійного оздоблення вертепу. Сьогодні сучасна людина відчуває потребу зустрітися з Біблією “за посередництва” творів мистецтва, зокрема театрального. Однак, майже зник жанр літургійної драми, що міг би заповнити величезну прірву між сучасним світським театром і традиційним літургійним дійством.

Метою нашого театру є: поширення християнської духовності, шляхом реінтерпретації сюжетів Євангелій мовою театру. 

Біблія – це збір давніх текстів, який має вартість у всі часи і понад часову. Відділення в часі між тими, хто Біблію писали, і нашими часами, становить складність для сучасної людини, але, якщо перейти цю віддаленість тексту, можна створити захопливу пригоду, подорож у світ Біблії.

Текст Біблії, який зазвичай маємо в руці – це лише сам текст. Але цей текст виріс з певної історії, осіб і подій. Читаємо текст Біблії як сценарій певної історії, яка втілюється в нашому театрі. Це ми, актори театру, хочемо собою і нашою грою зайняти місце, яке відіграли колись реальні особи в їх історії життя. Віримо, що можемо це зробити, бо відкриваємо певний зв’язок з тими особами, яких граємо. Дякуючи театру, особи, які описані в Біблії стають нам близькими, стають якби нашими предками.

Біблійний театр, який хочемо творити, творимо з власної особистої потреби відкриття того, що Біблія хоче сказати нам, людям XXI століття. Починаємо працю над театром від багаторазового читання тексту Біблії, від того, щоб зрозуміти Її. А театр творимо на основі самого тексту Біблії, намагаючись до мінімуму обмежити те, що в ній напряму не написано. Представляємо іншим результат нашого пошуку, не маючи жодних інших прихованих цілей, як тільки поділитися нашим захопленням текстом Біблії.

Духовний керівник: Петро Октаба ОР

Режисер: Олег Іваницький

Актори: студенти та вільні слухачі Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві та Навчально-катехитичного центру, а також Домініканці в Києві.

Відео нашої вистави “Голос Мовчання”   Стас Протопопов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *