Home / Аквінат у фото / День св. Томи

День св. Томи

22 січня 2022 року в Інституті св. Томи святкували патрональне святого покровителя Інституту.

Цього року до святкування приєднався Апостольський нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Під час проповіді архієпископ, коментуючи Євангелія, розповів про два види молитви: мою молитву і про молитву занесену в ім’я Ісуса Христа. На прикладі св. Томи, архієпископ наголосив на молитві споглядання, а тому найкращим способом святкування урочистості св. Томи є просити Святого Духа і для нас, щоб мати мудрість, аби зрозуміти і земне і небесне, мати віру натхненну Богом, аби молитися з усіх сил та в ім’я Ісуса, мати внутрішню прихильність нашого розуму і серця до Божественних речей, щоб наших радостей було вщент.

Урочисту лекції проголосив о. Павло Крупа ОР на тему: “Де живе совість?”. О. Павло з 1997 по 2010 рр. був членом Commissio Leonina, комісія, яка готує критичне видання праць св. Томи Аквінського.

На основі Summa Theologica о. Павло розповів що ж таке совість, про волю і розум, про знання і незнання і про занедбання навчання, які є види совісті, як її розвивати, що означає діяти згідно з совісті, де ж вона живе у людині. Повторюючи заклик св. Томи, о Павло наголосив на потребі навчання, щоб знати найкраще джерело, що провадить і на потребі віри, яка розширяє наше знання.

Запис лекції

Завершилося святкування фуршетом і невимушеним та атмосферним спілкування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.