Домініканський місяць миру

Домініканський місяць миру — це щорічна ініціатива Домініканської родини, яку Генеральний магістр ордену започаткував ювілейного 2016 року, коли Орден Проповідників відзначав своє 800-ліття. В дусі харизми святого Домініка щороку Домініканський місяць миру скеровує увагу всіх гілок Домініканської родини на одну з країн, що особливо потребує молитви та підтримки. Цьогоріч ініціатива звертає погляд на Європу, закликаючи до молитви й солідарності з домініканцями в Україні.

«Нехай наші маленькі вчинки солідарності, мов гірчичне зерно, сприяють тому, щоби в Україні запанував мир»

(Жерар Франсіско Тімонер ОР).

      Цьогорічний Домініканський місяць миру звертає увагу на дітей та молодь, про яких орден піклується в Україні. Духовна й фінансова солідарність буде спрямована на підопічних Центру св.Мартина де Порреса у Фастові, де Орден Проповідників уже багато років допомагає дітям та молоді, зокрема постраждалим від наслідків війни.

Ідеться не так про збір коштів, хоча він безумовно потрібний і теж корисна справа. Наші старання — це нагадування світові, що в сучасній Європі триває агресія однієї держави проти іншої. Скажімо, як у Римі готували мапи для презентації, то виявилося, що Україна — без Криму. Росія робить своє і поширює світом неправдиву інформацію. Це наша діяльність у межах Ордену — але, може, і далі світом розійдеться. Гуманітарна криза нікуди не ділася, біженці є надалі, території втрачено — Крим і частина Сходу, триває заморожений конфлікт. У 2014 році це було актуальним, а тепер відійшло на другий план. Наше завдання — нагадати про реальний стан справ в Україні й те, що війна тут іще триває.

о. Петро Балог ОР

Інститут св.Томи теж почасти пов’язаний із конфліктом на Сході: минулого року двоє світських капеланів розпочали навчання на наших катехитичних курсах, щоб набути необхідну теологічну освіту. Зі свого боку, ХСП організувала при Інституті Школу лідерства. Тому домініканці, як вимагають згадані правила, безпосередньо пов’язані з залагодженням конфлікту і гуманітарної кризи.

У період #DominicanMonthofPeace студенти Інституту св. Томи запрошують єднатися у молитві про мир в Україні та, приєднуючись до акції, розпочинають збір коштів (баночка у кав’ярні Інституту) для Дому Святого Мартіна на допомогу дітям!

Більше інформації за покликаннями:

Домініканський місяць миру: УКРАЇНА

Напередодні Адвенту Генеральний магістр Ордену Проповідників оголосив про відзначення Домініканського місяця миру в Україні, закликаючи Домініканську родину та всіх вірних по всьому світу єднатися в солідарності й молитві. Місяць миру розпочнеться у першу неділю Адвенту (29 листопада) і триватиме до 1 січня 2021 року.

https://credo.pro/2020/11/279602

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *