Home / Аквінат у фото / Історія, яка триває 30 років

Історія, яка триває 30 років

9 вересня 2022 р. в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського відбулося відкриття нового навчального року. Цього року цей день також запам’ятався і урочистим святкуванням 30-річчя існування Інституту.

Традиційно святкування розпочалося з Святої Меси, яку очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії в Україні, Віталій Кривицький.

Єп. Віталій наголосив на тому, що завжди виникає більше питань ніж відповідей, і у цей час війни важливо шукати правильні питання і правильні відповіді, шукати відповіді у Бозі, що Бог нам може сказати у цій ситуації, у цій війні. Тому єп. Віталій поблагословив кожного, хто є на цьому місці зі своїми запитаннями, з тими запитаннями, які народяться під час навчання, і щоб знаходити правильні питання і правильні відповіді. А люди, які знайшли відповіді на складні питання не затримували це в собі, а проголошували благу вістку, бо горе тому, хто це затримую.

Після Служби відбулося вручення дипломів випускникам НКЦ “Дерево життя”. Цього року 14 випускників поповнило гроно катехитів і сімейних консультантів у католицькій церкві.

Традиційну інавгураційну лекцію виголосив теолог Папського Дому, консультант Конгрегації доктрини віри, викладач Папського університету Св. Томи Аквінського (Angelicum), голова видавничої комісії бібліотеки Ватикану, о. Войчех Ґєртих ОР, на тему: “Католицьке розуміння свободи”.

О. Войчех розповів про свободу у вченні св. Томи Аквінського, яка є результатом тривалого процесу самовиховання, в якому воля співпрацює з розумом, розпізнає цінності, дозволяє їм себе формувати, набуваючи здатність творчо їх вибирати, послідовно, істинно, а отже, автентично, а також про хибне уявлення про природу волі, яке запанувало в Європі з завершенням середньовіччя, яке призвело до величезних, далекосяжних і трагічних наслідків. Крім цього, отець згадав і про початки присутності домініканців у пострадянській і, нарешті, вільній Україні, як тридцять років тому, у 1992 р. за ініціативою о. Олександра Гауке-Ліговського ОР закладено київський Інститут св. Томи Аквінського.

Після лекції можна було поспілкуватися під час фуршету і відвідати виставки дипломних робіт написаних в Інституті релігійних наук і книг виданих видавництвом “Кайрос”

З нагоди 30-тої річниці існування директори Інституту поділилися своїми спогадами з тих часів, починаючи з діяльності Інституту в орендованих приміщеннях і продовжуючи цю діяльність з новими викликами на Деревлянській, 13.

Варто закінчити словами о. Войчеха Ґєртиха “Дай Боже, щоби київський Інститут св. Томи надалі служив тому, щоби цей доробок був відомий в Україні. Це буде корисним для всіх; для кіл, що дистанціюються від віри, так само, як і для людей православної традиції, відкритих для світла, яке йде з Заходу”

З днем народження, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.