Навчально-катехитичний центр святкує 20 років

20 років тому, відповідаючи на поклик Церкви, отці-домініканці відкрили катехитичні студії при Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського. Так почалася історія Навчально-катехитичного центру «Дерево життя».

У травні 2001 року святої пам’яті єпископ Ян Пурвінський підтримав прохання Конференції Старших Настоятельниць Жіночих Орденів в Україні про відкриття заочного відділення катехитичного факультету при Інституті. Тодішній директор Інституту св. Томи Аквінського прийняв це прохання – так у вересні 2001 року почався перший набір студентів-катехитів.

2008 року заочні студії поповнилися спеціалізацією «Підготовка до шлюбу. Сімейне консультування». За цим напрямом почали навчання особи, залучені в душпастирство сімей, підготовку до шлюбу та консультування наречених, подружніх пар та родин.

2013 року катехитична спеціалізація була перетворена у спеціалізацію «Єванеглізація та парафіяльна катехизація», що більше відповідало запиту і потребам студентів, багато з яких були представниками різних християнських спільнот і рухів.

І ось Навчально-катехитичний центр уже 20 років на жнивах! Сьогодні заочні студїі при Інституті св. Томи Аквінського – це близько 60 студентів на двох спеціалізаціях, кілька сотень випускників та прекрасний колектив викладачів, які поєднують якісні фундаментальні знання з практикою християнської віри.

Наші студенти походять майже з усіх куточків України, вчаться дистанційно та на змішаній формі навчання. Хтось щомісяця в Києві, хтось – вдома за комп’ютером. Випускників допомагають при парафіях, служать у спільнотах і рухах, а також використовують свої знання у професійній діяльності та для блага своїх родин.

Викладачі-практики – їх є понад 30 – щедро діляться з нами досвідом і знаннями. Це не лише священники-домініканці, але й миряни, сестри-монахині, священики інших орденів і згромаджень, а також дієцезіальне (єпархіальне) духовенство.

Тож 10 вересня 2021 року запрошуємо на маленьке святкування 20-річчя НКЦ. Воно розпочнеться урочистою Святою Месою, яку очолить Його Преосвященство Віталій Кривицький, єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії. Після Святої Меси – зустріч із єпископом та почастунок. Особливо запрошуємо наших випускників різних років, а також викладачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *