Про Біблійні студії 2021

Якби я вирішила порахувати, скільки моїх знайомих здобувають або здобули богословську освіту, мабуть, не вистачило б пальців. Для когось це перша освіта, комусь вдається поєднувати навчання і роботу за гнучким графіком. Жоден із цих варіантів – не мій. Крім того, живу не у Києві.

Та, як відомо, хто шукає – той знаходить. Моєю знахідкою стали модульні біблійні курси в Інституті св. Томи Аквінського.

Те, що живу не у Києві, і добиратися доводилося поїздом, встаючи о 2 ночі і прибуваючи до Києва о 8 ранку, не злякало. Це було того варте!

Плюсів у навчанні виявилось несподівано багато. Навчання триває лише одні вихідні протягом місяця, що, з одного боку, не втомлює, а з іншого, все ж дає відчуття того, що ти таки вчишся. Онлайн чи очно – це вже вибір кожного (але зі свого досвіду скажу – краще очно). Викладачі-біблісти не лише знають, але і люблять свій предмет – це важливо! Крім того, вкотре переконалася, що систематична і послідовна освіта дають без порівняння більше, ніж самостійне вивчення предмета навіть протягом тривалого часу.

Крім лекцій з біблістики, якщо вистачить сил і бажання, суботнього вечора можна переглянути фільм, послухати лекцію в рамках «Домініканської школи віри», взяти участь у Lectio Divina чи діленні Словом Божим – в Інституті завжди є якась опція!

Особисто мені Інститут видався напрочуд гостинним місцем, де можна зустрітися з цікавими людьми і допізна теревеніти і пити у кав’ярні чай з тістечками, які, здається, ніколи не закінчуються.

Особливо цінним є можливість участі в Євхаристії та спільній молитві з Отцями Домініканцями.

Мінуси навчання. Мінусів не знайшла, крім одного – навчання має тенденцію закінчуватися.

Хоча, зрештою, якщо дуже хочеться продовження, можна записатися на богословський курс.

Олена Ткачук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *