Святкування дня св. Томи

30 січня в Інституті релігійних наук відсвяткували день св. Томи, патрона інституту.

Святкування складалося з трьох частин (як і “Сума теології ” Томи).

Перша – духовна.

Розпочали з Святої Меси, яку очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії в Україні Олександр Язловецький. Під час проповіді єпископ наголосив на важливості обґрунтування своєї віри розумом, можливості відповідати на складні питання про Бога, не посилаючи при цьому на те, що це “питання віри”. Покликаючись на приклади п’яти доріг (аргументів) існування Бога, які описує св. Тома, єп. Олександр підкреслив про те, що мудра людина не тільки та, яка “має докторат з богослів’я”, а та, яка слухає Бога.

На закінчення Святої Меси випускникам Навчально-катехитичного центру “Дерево життя” вручили дипломи, а новим кандидатам отець-єпископ уділив благословення. Крім того, набір на навчання ще відкрито до кінця лютого, а саме до початку настановчих сесій.

Друга частина – інтелектуальна.

О. Домінік Юрчак ОР з Домініканського літургійного центру в Кракові, викладач Ангелікум та Ансельміанум в Римі, приєднався до нас через Zoom, хоча сильно прагнув бути з нами очно. Отець розповідав, про те, як не заблукати у сьогоднішніх літургійних спорах. Підкреслив, що це передусім особисте сприйняття Літургії, особистий досвід. Що це, найперше Бог, а уже пізніше обов’язок (у властивому значенні спрямування свого життя у напрямку Бога), а ще пізніше як обряд. Це зв’язок з Христом, який служить цю Літургію, який кожного обіймає у одне ціле, для повного поєднання. Адже, “Він присутній у Жертві Божественної Літургії і в особі служителя, коли “через священиче служіння нині жертвує той, Хто колись приніс Себе у жертву на хресті”; а головною мірою Він присутній – під євхаристійними видами. Він присутній своєю силою у святих Таїнствах таким чином, що коли хтось хрестить, – хрестить сам Христос. Він присутній у своєму слові, адже це Він промовляє, коли в Церкві читають Святе Письмо. Нарешті, присутній, коли Церква молиться і співає, адже Він обіцяв: “Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них” (Sacrosanctum Concilium).

І третя – фуршет, невимушене спілкування у рідних стінах Інституту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *