Це осередок Європейської класичної освіти XVI століття

Зробіть все можливе, щоб представити себе Богом як схваленого, робітника, якому не потрібно соромитися і який правильно поводиться зі словом істини.

(2 Тимотея 2:15).

Таким епіграфом маю бажання відзначити освітній процес пізнання Бога в Інституті Томи Аквінського.

Перший раз я завітав до стін духовної Альма Матер за рекомендацією друзів, і жодного разу не пошкодував про свій вибір. Внутрішня потреба пізнавати Боже Слово глибше, була особливо актуальною, навіть після 20 років служіння в протестантській Церкві. Апелювання до віри без розуму породжувало ще більшу спрагу розібратися в духовних засадах проголошених зі сцени проповідників.

Саме тоді, восени 2017 року я вступив до Інституту та протягом 3 років шляхом пізнання Святого Письма та детального розмірковування я відкрив для себе Таємниці Віри, Трійці та алегоричний зміст Божого одкровення.

Три роки бакалаврату були насичені безцінними лекціями отців Домініканців – докторів теології, а також викладачами найвищої кваліфікації – кандидатами та докторами наук. Це осередок Європейської класичної освіти XVI століття, яка дає підвалини та основи для розважання над Божим Словом та його дією в практичному житті, в чому я не раз пересвідчився. Наостанок, я складаю подяку людям, які підтримували кожного студента та слухача продовж навчання в кожному дні, а саме: кандидату філософських наук – пані Катерині Рассудіній, доктору теології – директору Інституту – отцю Петру Балогу та всім викладачам цього унікального осередку фундаментального наукового знання з релігійних наук. Бути випускником Інституту релігійних наук – це привілей. 

Надзвичайно цінним є те, що знання отримані в Інституті цілком практичне та наближене до потреб життя. Відтак, питання Божої моралі та чистоти дають ще більшу впевненість у випадках, коли грубо натякають на хабар або залучають впливові зв’язки, чи коли з кафедри в помісному зібранні проповідується містичний зміст Писання без врахування буквального, алегоричного та анагогічного контексту. 

За час навчання, для мене не було перешкодою завершувати аспірантуру з подальшим захистом дисертації, а тема дипломної роботи продовжувала наукові пошуки в межах дисертаційного дослідження, що не може бути перевагою – це я називаю трансформуючим навчанням, яке не розвиває м’які навички, а розширює межі пізнання Світу.

Диплом релігійних наук я використовую як повсякденній практиці, так і в науковій спільноті. Вступайте до Інституту, і ви не пошкодуєте!

Випускник Інституту Релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві 2020 року,

доктор філософії

Дмитро Ларін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *