Церква перед лицем модернізаційних викликів

З 21 по 24 вересня студенти Інституту св. Томи Аквінського мали можливість прослухати монографічний курс  проф. Цезарія Кощчельняка «Церква перед лицем модернізаційних викликів: Laudato Si та Fratelli Tutti».

Цезарій Кощчельняк – професор університету, факультет антропології та культурології Університету Адама Міцкевича в Познані, філософ, культуролог. Основні теми досліджень: релігія у суспільному житті, сталий розвиток, політична теологія, університет у західній культурі.

Під час курсу обговорювалася екологічна тематика на основі енциклік Laudato Si’ (Славен будь) та I Fratelli Tutti (Усі брати), яка знайшла своє місце у теології.  На лекціях студенти ознайомилися з одним із нових і важливих понять з цієї теми,  а саме з інтегральною екологію, до якої входять такі частини як: екологія середовища та економічна екологія; культурна екологія: антиспоживацтво; екологія щоденного життя; принцип спільного блага  та відповідальність між поколіннями.

Крім того, на лекції було представлено практичне застосування деяких тез, на які звертають увагу енцикліки, наприклад, у системі цілей ООН такі як: подолання голоду, доступ до освіти ( як одна з основних і найперших благ), скорочення нерівності (хоча нерівність якби є вписана у людину, адже кожний різний), безспірною є і ціль досягнення миру у світі. Основний наголос  робився також на практичній діяльності Церкви для досягнення проголошених цілей у енцикліках, а також особовому характері людини, адже на кожну людину ми дивимося як на особу, яка має “ім’я” .

А також наші студенти мали можливість, працюючи в групах, практично застосувати свої знання та  спробувати скласти плани конференцій і зустрічей, а також опрацювання підтримки з боку християнських Церков для політиків, щоб якраз показати як складно перейти з етапу від виникнення ідеї до її реалізації у житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *