У Вігілію Всіх Святих

Надвечір’я Всіх Святих, 31 жовтня, у каплиці святого Гіацинта в Інституті св. Томи Аквінського відбувся “геловін по-домініканськи”, а саме вечір з домініканськими святими.

Святкування розпочали із Святої Літургії, о 18:00. Під час проповіді отець Домінік Сімон ОР, наголосив, на прикладі святих, що святими не народжуються, а ними стають за допомогою покори і послугу, а також те, що тільки Бог є безкінечною Любов’ю, тільки Бог – безкінечний.

Продовжили у домініканському монастирському форматі – Першою Вечірньою Урочистості Усіх Святих.

Під час молитви прослави ми роздумували над текстами домініканських святих, містиків, учителів Церкви, філософів, теологів та прославляли Бога піснями (латиною).

Вступ до молитва промовила Мар’яна Шіпош, натомість молитви вступну і завершальну до святих і про святих провів о. Петро Октаба ОР.

Молитовні роздуми були над текстами 9 домініканців:

  1. Генріх Сузо – «Дій у простоті та згідно з істиною»
  2. Йордан Саксонський – «Боріться ж не стільки мужньо, скільки мудро»
  3. Катерина Річчі – « У святому змаганні потрібно бігти дуже швидко і досягати небесного джерела, не перешкоджаючи в цьому іншим»
  4. Йоган Таулер – «Це – шлях духа до Бога, і Бога – до нас»
  5. Альберт Великий – «Бог дає Церкві у спадок все, що в Нього є,»
  6. Ів Конгар – «Та Церква завжди була матрицею для моєї віри і молитви»
  7. Тома Аквінський – «Щоб людські справи були добрими, треба їх узгоджувати із законом Божої любові»
  8. Катерина Сієнська – «Ви були рабами сатани, і Він звільнив вас із цього рабства, і сам став рабом, щоб вас звільнити.»
  9. Майстер Екгарт – «Бо як би глибоко Ти його не любив, будь певен – ти Йому безмірно миліший і дорожчий, і Він тобі довіряє незмірно більше»

Закінчили спонтанною молитвою вголос і в тиші, власними проханнями і подякою Богу, та спеціальним благословенням за заступництвом святих.

І закінчили все розмовами про Геловін, його походженням, сучасними стереотипами і розумінням цього свята за чаєм і тістечками та невимушеним спілкуванням на різні теми. А також Видавництво Кайрос зробило знижки (50%) на книги про сімейні легенди домініканців і про святого Домініка .

Дякуємо всім за підготовку і допомогу!

Deo Gratias!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *