Зустріч із нагоди 20-річчя візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну

26 червня 2021 року в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського відбулася зустріч присвячена 20-річчю паломництва Івана Павла ІІ в Україну та презентація книг. Це була перша і поки що остання апостольська подорож Святішого Отця в Україну. Співорганізатором зустрічі був Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w Kijowie.

Модератором зустрічі був о. Петро Балог ОР, який задав такий тон зустрічі, щоб вона була діленням власних вражень від візиту, а також роздумами над плодами цього паломництва Святішого Отця в Україну. А самі учасники поділилися спогадами про подію та тим, як приїзд Івана Павла ІІ вплинув на Україну, Церкву і людей.

Юрій Чорноморець (професор з університету Драгоманова) поділився спогадами про надії й сподівання, які мали студенти Інституту св. Томи Аквінського від цього паломництва. А також розповів, який слід ця подія залишила в історії української релігійності, і взагалі України та українців.

Анатолій Бабинський (викладач УКУ) розказав як змінилася Українська Греко-Католицька Церква після відвідин Папою Римським України і подальші перспективи та про те, що стало іншим в УГКЦ.

Костянтин Сігов (директор видавництва “Дух і Літера” і Центру св. Климента) поділився враженнями про вплив зустрічей на екуменічну діяльність в житті Церкви та про відносини між церквами.

Ян Остащук (професор з університету Драгоманова) як учасник зустрічі у Львові пригадав саму атмосферу та проповіді Івана Павла ІІ, які не втрачають своєї актуальності сьогодні та про Римо-Католицьку Церкву в Україні після паломництва.

Роберт Чижевський (директор Польського Інституту у Києві) розповів як змінилися відносини між Україною і Польщею після візиту Івана Павла ІІ в Україну та про результати співпраці двох сусідніх націй у дусі патріотизму.

Заохочуємо до перегляду запису зустрічі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *