10 фактів про Інститут

До ювілейного 30 року існування Інституту св. Томи 10 фактів про нас:

1.Історична довідка:Інститут почав свою діяльність у 1992 як Коледж католицької теології св. Томи Аквінського, заснований Орденом Проповідників. У лютому 2000 року Коледж став філією Папського університету св. Томи Аквінського «Angelicum» у Римі. А 5 травня 2000 згідно з декретом Конгрегації «Про католицьку освіту» (лат. «De Educatione Catholica») отримав назву «Інститут релігійних наук» з правом надавати університетський ступінь магістра релігійних наук (Однак, диплому державного зразка поки що не надає).

2. Від самого початку, ще від часів Коледжу, люди приходили сюди, щоби зміцнити свою віру через здобування знань.

3. Інститут бо ніколи не обіцяв диплому, на якому можна побудувати кар’єру в класичному розумінні цього слова. Адже навчання, за словами блаженного Джона Генрі Ньюмана, повинно відкрити та розширити людський розум і навчити мислення.

4. Головною метою для нас є звільнити розум і розширити мислення, впустити перспективу віри в своє мислення і дати їй можливість впорядкувати його при прийнятті об’явлених правд віри.

5. Навчання тут пробує дати людині цілісне бачення Всесвіту, Його Творця, взаємодію віри і розуму, релігії і науки, свою інтегрованість у цьому дивовижному Богом створеному і Ним керованому світі, який є одночасно чудовим у своїх законах природи як і вищих цінностях, тому і створено додатково ще Біблійно-богословські студії

6. Бібліотека ІРН – це місце відкрите для всіх бажаючих поринути в світ пошуку істини, пізнати стародавніх й сучасних філософів і теологів, які складають багатство західної латинської традиції. Загалом в сховищі знаходиться близько 20200 книжок. Сховище ділиться на 39 класифікацій, з яких найбільші – це філософія (2600 книжок), історія Церкви (1690 книжок) та екзегеза (1670). Крім того, в сховищі зберігаються всі дипломні роботи, починаючи з 2001 року.

7. При Інституті існує Видавництво “Кайрос” , яке спеціалізується на виданні філософської, теологічної, християнської духовної літератури класичних і сучасних авторів, як українських, так і зарубіжних і інтернет Журнал «Verbum», який є своєрідною школою критичного мислення, що допомагає розуміти світ крізь призму віри, міждисциплінарною лабораторією генерування та передання християнських сенсів, розширення інтелектуальних і духовних горизонтів усіх тих, які прагнуть істини.

8. Студентське життя в Інституті св. Томи є звичайним студентським життя з домініканською особливістю. Оскільки домініканці – це діти свободи (о. Петро Балог), тому цю свободу і відповідальність за неї вони передають своїм студентам.9. Також Інститут є місцем християнської формації – тому при ньому існує Навчально-катехитичний центр та триває спільнота студентів Аквінат

10. Тому ми тут є для всіх – також і для загублених людей, які посеред хаосу шукають Істину. Маємо допомагати їм знаходити Правду та формулювати розумовий синтез, базований на ній. Для того домініканці і є тут, для того тут засновано католицький навчальний заклад Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві.

(З різних відгуків, джерел, інтер’ю і зі слів працівників Інституту та студентів)

Кожному дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *