Домініканці та єдність християн

18-19 червня 2021 року відбулася міжнародна онлайн конференція “LES DOMINICAINS ET L’UNITÉ DES CHRÉTIENS”, яку організував Папський Університет св. Томи Аквінського у Римі (Анґелікум).

Доповіді стосувалися екуменічної діяльності домініканців в Південній Африці, Іраку, Росії, Фінляндії, франкомовній Європі, України (проблема “подвійного сопричастя ” між Церквами Київської Традиції), про актуальність Христологічної декларації з Ассирійською церквою Сходу, а також інших важливих питання розвитку екуменізму та місії ордену та особисте покликання в контексті богословських діалогів, про служіння Істині та єдності християн.

Важливим на конференції було представлення екуменічної діяльності інституцій Ордену Проповідників, між іншим і Інституту св. Томи Аквінського у Києві.

О. Петро Балог ОР, директор Інститут, наголосив, що Інститут св. Томи вже давно здобув собі у Києві позицію площадки, на якій можуть зустрітися представники будь-яких конфесій. Адже, однією з основних місій Інституту св. Томи є власне укріплення свідомості, що християни, незалежно від конфесії чи юрисдикції, є однією великою родиною Христовою, Народом Божим. І ця місія підкріплюється на практиці відкритістю на представників всіх християнських конфесій, на пошук спільного, на підкреслення того, що об’єднує, і на заліковування того, що ділить чи ділило у минулому. Якщо навіть часом виникають якісь антагонізми поміж різними юрисдикціями православних і вони зазвичай не відвідують одні одних, чи теж між православними і протестантами, то така зустріч може відбутися саме у нас, як на «нейтральній» території. І тому тут постійно відбуваються різні міжконфесійні зустрічі, симпозіуми, конференції, дебати, виставки, презентації, відкриті лекції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *