6-7 грудня 2021 року відбулася конференція присвячена 300-річчю Замойського Синоду. Метою конференції було критичне переосмислення реформ церковного буття, конфесіоналізаціі, як західного так і східного християнства, церковної ідентичності тогочасної Центрально-Східної Європи. Синод, який відіграв значну роль для УГКЦ, накреслив на століття напрями розвитку Київської Церкви в непрості часи просвітництва та бурхливих подій Європи, наважившись на сміливі, та іноді неоднозначні рішення, які підтвердили Берестейську унію єднання з Римом.
Дискусії навколо рішень Синоду ще й досі викликають різні почуття, для одних процес реформації церковних норм був тиском з боку заходу, для інших латинський вплив був виправдений. Адже для оцінки латинського впливу на УГКЦ необхідно брати до уваги канонічний, теологічний, історичний та культурний контексти.
Студенти з Польщі, Білорусії та України підготували доповіді про переосмислення догматичних літургічних та дисциплінарних постанов Синоду, у світлі синтезу традицій заходу та сходу.
Інститут релігійних наук св. Томи представляли наші студенти і викладачі. У Краків на конференцію приїхали студентки Валерія Оржеховська, Світлана Пугач, Олег Горобець (НКЦ “Дерево життя”) та викладачка пані Вікторія Семенова. Онлайн долучилися наш студент Валерій Вернер, та модератор пан Олексій Браславець.
Для бібліотеки Інституту наші студенти привезли книгу п. Аліція Новак, яку вона подарувала.
Більше інформації про Синод на сайті.








