15 жовтня, 18:00 – Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського (Київ, вул. Деревлянська 13)
УЧАСНИКИ:
Сильвіо Каттаріна – італійський психолог, соціальний працівник, засновник і директор реабілітаційного кооперативу «Несподіване» (Пезаро, Італія); його унікальний метод роботи, засвідчений приголомшливими результатами, став орієнтиром для багатьох соціальних проектів і об’єктом досліджень в Італії та поза її межами.
Марія Ґрація де Чекко – психолог, керівниця жіночої терапевтичної спільноти «Несподіване»
Ауґуста Каттаріна – соціальний робітник в «Несподіваному»
Модератор: Олексій Сігов, редактор видавництва «Дух і Літера»
МІСЦЕ: Актовий зал Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського
ОРГАНІЗАТОРИ: Видавництво «Дух і Літера» та Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського
Італійський соціальний кооператив «Несподіване» («Imprevisto»), заснований у 1996 р., відповідає на потребу у вихованні й терапевтичному супроводі молодих людей (неповнолітніх та повнолітніх), які є наркозалежними та часто мають кримінальне минуле. Персонал спільноти – вихователі, психологи та соціальні робітники – створює для хлопців та дівчат простір зустрічі, розвитку та взаємопідтримки, допомагаючи їм усвідомити себе дорослими та значущими особистостями. «Випускники» спільноти свідчать про перемогу добра над злом у власному житті для цілого світу.
Більше інформації на сайті: http://www.imprevisto.net
У книзі «Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя» Сильвіо Каттаріна викладає основи роботи заснованої ним терапевтичної спільноти з молодими людьми, зраненими досвідом наркозалежності, покинутості та безнадії. Однак під час читання швидко усвідомлюєш, що автор промовляє до цілого світу, до кожної людини, яка переживає момент зневіри й тривоги перед вимогами власного життя, кризу у стосунках з навколишнім світом, втрату соціальних зв’язків, самотність і пустку.
Багаторічний досвід праці у спільноті допомагає Каттаріна напрочуд уважно, гостро і проникливо ставити питання, які часто роблять наше життя нестерпним: як не боятися нестримної внутрішньої потреби блага, краси та сенсу; як жити теперішнім, а не лише вчинками та рішеннями минулого; як не губитися перед силою повсякдення; як плекати надію; як любити іншого та справді допомагати йому.
Книга буде цікавою працівникам терапевтичних закладів, вихователям, соціальним працівникам, батькам та всім, хто бажає жити з натхненним серцем.
***
«Я прагну, щоб підлітки мали свободу, зустрілися зі свободою. Я не хочу, щоб вони дивилися на нас, але щоб звернули погляд туди, куди звертаємо його ми. Фактично, справжня велика драма життя – це не хвороба, не біль, не помилка чи поразка, але свобода. Я хочу, щоб у наших центрах не існували способи, ситуації та засоби, які призводили б до умовностей, до механічного, бездумного та мертвого наслідування й копіювання. Моя найбільша амбіція – щоб наші спільноти являли собою тривале зусилля заради пошуку, заради відкриття пристрасті та любові до свободи. Також і зміст цієї книжки – якщо я виклав його вправно та достатньо чітко – прагне бути лише прикладом, відтінком. Аж ніяк не інструкцією до використання. Ми долучилися до цієї авантюри наркотиків, злочинності, відхилення від норми, щоб зрозуміти, тобто щоб полюбити. А відтак, у нашому спільному житті в спільноті, у спільній роботі всередині наших структур, ми ніколи не прикривали, не замовчували, не ховали драму життя, баталію, яка спалахує в серці кожного. Ми ніколи не хотіли закрити або приховати рану, ми завжди намагалися зрозуміти та відкрити те, що справді витікало з нашого ребра, щоб завважити, що існує справді щось велике та безкінечне, щоб побачити красу та велич існування кожної особистості».
С. Каттаріна «Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя»