“Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя”: публічна зустріч з Сильвіо Каттаріна і презентація його книги

15 жовтня, 18:00 – Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського (Київ, вул. Деревлянська 13)

УЧАСНИКИ:

Сильвіо Каттаріна – італійський психолог, соціальний працівник, засновник і директор реабілітаційного кооперативу «Несподіване» (Пезаро, Італія); його унікальний метод роботи, засвідчений приголомшливими результатами, став орієнтиром для багатьох соціальних проектів і об’єктом досліджень в Італії та поза її межами.

Марія Ґрація де Чекко – психолог, керівниця жіночої терапевтичної спільноти «Несподіване»

Ауґуста Каттаріна – соціальний робітник в «Несподіваному»

Модератор: Олексій Сігов, редактор видавництва «Дух і Літера»

МІСЦЕ: Актовий зал Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського

ОРГАНІЗАТОРИ: Видавництво «Дух і Літера» та Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського

Італійський соціальний кооператив «Несподіване» («Imprevisto»), заснований у 1996 р., відповідає на потребу у вихованні й терапевтичному супроводі молодих людей (неповнолітніх та повнолітніх), які є наркозалежними та часто мають кримінальне минуле. Персонал спільноти – вихователі, психологи та соціальні робітники – створює для хлопців та дівчат простір зустрічі, розвитку та взаємопідтримки, допомагаючи їм усвідомити себе дорослими та значущими особистостями. «Випускники» спільноти свідчать про перемогу добра над злом у власному житті для цілого світу.

Більше інформації на сайті: http://www.imprevisto.net

У книзі «Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя» Сильвіо Каттаріна викладає основи роботи заснованої ним терапевтичної спільноти з молодими людьми, зраненими досвідом наркозалежності, покинутості та безнадії. Однак під час читання швидко усвідомлюєш, що автор промовляє до цілого світу, до кожної людини, яка переживає момент зневіри й тривоги перед вимогами власного життя, кризу у стосунках з навколишнім світом, втрату соціальних зв’язків, самотність і пустку.

Багаторічний досвід праці у спільноті допомагає Каттаріна напрочуд уважно, гостро і проникливо ставити питання, які часто роблять наше життя нестерпним: як не боятися нестримної внутрішньої потреби блага, краси та сенсу; як жити теперішнім, а не лише вчинками та рішеннями минулого; як не губитися перед силою повсякдення; як плекати надію; як любити іншого та справді допомагати йому.

Книга буде цікавою працівникам терапевтичних закладів, вихователям, соціальним працівникам, батькам та всім, хто бажає жити з натхненним серцем.

***

«Я прагну, щоб підлітки мали свободу, зустрілися зі свободою. Я не хочу, щоб вони дивилися на нас, але щоб звернули погляд туди, куди звертаємо його ми. Фактично, справжня велика драма життя – це не хвороба, не біль, не помилка чи поразка, але свобода. Я хочу, щоб у наших центрах не існували способи, ситуації та засоби, які призводили б до умовностей, до механічного, бездумного та мертвого наслідування й копіювання. Моя найбільша амбіція – щоб наші спільноти являли собою тривале зусилля заради пошуку, заради відкриття пристрасті та любові до свободи. Також і зміст цієї книжки – якщо я виклав його вправно та достатньо чітко – прагне бути лише прикладом, відтінком. Аж ніяк не інструкцією до використання. Ми долучилися до цієї авантюри наркотиків, злочинності, відхилення від норми, щоб зрозуміти, тобто щоб полюбити. А відтак, у нашому спільному житті в спільноті, у спільній роботі всередині наших структур, ми ніколи не прикривали, не замовчували, не ховали драму життя, баталію, яка спалахує в серці кожного. Ми ніколи не хотіли закрити або приховати рану, ми завжди намагалися зрозуміти та відкрити те, що справді витікало з нашого ребра, щоб завважити, що існує справді щось велике та безкінечне, щоб побачити красу та велич існування кожної особистості».

С. Каттаріна «Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *